РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000586897<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назарян Р. С. 
Фотодинамічна терапія: від давнини до сьогодення. Огляд літератури / Р. С. Назарян, К. Ю. Спірідонова, О. В. Піонтковська, А. В. Власов // Новини стоматології. - 2015. - № 3. - С. 66-70. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - описати історичний розвиток фотодинамічної терапії та проаналізувати один з її різновидів - антимікробну фотодинамічну терапію. Проведено огляд літератури за 2000 - 2012 рр., описано етапи становлення фотодинамічної терапії, проаналізовано сучасні фотосенсибілізатори та їхню класифікацію, розкрито механізм дії антимікробної фотодинамічної терапії, переваги та можливість застосування у стоматології. Метод фотодинамічної терапії є втручанням, яке грунтується на фотохімічній деструкції тканин при застосуванні фотосенсибілізатора і лазерного випромінювання. Сьогодні фотодинамічну терапію широко застосовують в онкології. До фотосенсибілізаторів належать барвники, яких відомо понад 400 різновидів, що розподіляються на три покоління. Описано механізм та особливості дії антимікробної фотодинамічної терапії, а також результати її застосування у стоматології. Висновки: в онкології фотодинамічну терапію застосовують для деструкції пухлин, антимікробну фотодинамічну терапію - у різних галузях медицини для лікування інфекційно-запальних захворювань. У стоматології антимікробну фотодинамічну терапію використовують для лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота і тканин пародонта, а також ендодонтичної обробки кореневих каналів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.3 г + Р661-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського