РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000586902<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Куц П. В. 
Експериментально-гістологічне дослідження репаративного остеогенезу при артеріосклерозі у щурів / П. В. Куц // Новини стоматології. - 2015. - № 3. - С. 92-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості розвитку клітинних і тканинних реакцій слизової оболонки ясен та кісткової тканини (КТ) на тлі порушень місцевої гемодинаміки за умов хронічного стресу та артеріосклерозу, особливості приживлення внутрішньокісткових імплантатів за умов експериментальної патології у щурів. Експериментальні морфологічні дослідження проведено на 36 лабораторних білих щурах, яких за стандартизованими показниками здоров'я поділили на 2 групи: здорові тварини (n = 18) увійшли до 1 групи; тварини з класичною експериментальною моделлю артеріосклерозу Менкеберга (n = 18) - до 2 групи. Виконано морфологічні дослідження стану аорти, м'язів, паренхіматозних органів, слизової оболонки ясен та щік, а також КТ після операцій на стегнових кістках із вживленими титановими імплантатами. Морфологічні дослідження показали, що використана модель патології серцево-судинної системи призводить до розвитку патології органів і тканин-мішеней, зумовлюючи виникнення остеопорозу КТ піддослідних щурів. За гістологічними дослідженнями виявили, що встановлення імплантатів здоровим тваринам сприяло формуванню кісткової капсули з невеликим обсягом сполучної тканини, що межувала з кістковою капсулою та поверхнею імплантату. Це сприяло щільному з'єднанню, а отже, - повноцінній остеоінтеграції. На моделі артеріосклерозу Менкеберга внаслідок змодельованого порушення гемомікроциркуляції спостерігали як зміни формування КТ у терміни 30 - 60 діб, так і пізніше утворення кісткової капсули навколо імплантату упродовж 90 діб. Сформована капсула упродовж 90 діб була потоншеною та локалізувалася на зовнішній поверхні кістки. Висновки: виявлені особливості перебігу репаративної регенерації у білих щурів з моделюванням серцево-судинної патології підтверджують її вплив на стан КТ, що зумовлює розвиток остеопорозу, внаслідок чого змінюється клітинна реакція та уповільнюється остеоінтеграція імплантатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.41-29 + Р251.262.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського