РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000586974<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kupriiyanova Y. E. 
Single and dual ion irradiation effects on swelling behavior of EP-450 ferritic-martensitic steel = Вплив одно- й двохпучкового іонного опромінення на поведінку розпухання в ферито-мартенситній сталі ЕП-450 / Y. E. Kupriiyanova, V. V. Bryk, A. S. Kalchenko, V. N. Voyevodin // East Europ. J. of Physics. - 2015. - 2, № 1. - С. 46-52. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Зазначено, що на сьогодні немає повного розуміння розвитку основних радіаційних явищ, таких як, розпухання за взаємодії пошкоджень з гелієм і воднем, які утворюються під час ядерних реакцій. Відсутність розуміння обумовлена тим, що практично такі експерименти до нас ніхто не проводив, у світової наукової спільноти немає експериментального обладнання для утворення великих пошкоджень (до та вище 200 зна). Наведено результати дослідження поведінки розпухання стандартної ферито-мартенситної сталі ЕП-450 за різних умов опромінення: за високих доз пошкодження до 300 зна, а також за двопучкового опромінення іонами газів (гелій або водень). Вивчено розпухання ферито-мартенситної сталі ЕП-450 у процесі опромінення іонами хрому до доз 300 зна. В інтервалі температур 430 - 550 °C одержано результати з параметрів пористості; тривалості інкубаційного періоду; області доз, в якій реалізується перехід до стаціонарної стадії; швидкості розпухання. Показано, що значення розпухання феритної сталі може перевищувати ~ 20 %. Для імітації радіаційних пошкоджень, характерних для реакторів майбутнього покоління опромінення сталі ЕП-450 проведено на електростатичному прискорювачі з зовнішнім інжектором, який розроблено в ННЦ ХФТІ. Двопучкове іонне опромінення проведено за 1,8 МеВ Cr+3, 40 кеВ He+ і 20 кеВ H+. Показано, що поведінка радіаційного розпухання залежить від концентрації гелію та водню; гелій і водень по-різному впливають на кінетику та розмір розпухання. В інкубаційному періоді гелій пришвидшує процес зародження пор, таким чином, збільшує їх концентрацію. На стаціонарній стадії гелій знижує розпухання сталей за рахунок зменшення розміру пор. Водень також ефективний, як і гелій в прискоренні початку розпухання, але має менший вплив на зародження пор, це може призвести навіть до збільшення розпухання на стаціонарній стадії за рахунок помірного росту концентрації пор.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.091

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського