РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000587309<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дибкалюк С. В. 
Дослідження синдрому компресії хребтової артерії за допомогою магнітно-резонансної томографії в перфузійно-зваженому режимі / С. В. Дибкалюк, В. А. Черняк, В. Ю. Зоргач, В. В. Удовиченко, В. В. Сулік // Хірургія України. - 2015. - № 3. - С. 25-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - розробити алгоритм діагностики вертебробазилярної недостатності (ВБН) у разі синдрому компресії хребтової артерії (СКХА) з використанням критеріїв, одержаних під час аналізу магнітно-резонансних томограм у перфузійно-зваженому режимі (PWI МРТ). Методика застосування PWI МРТ у хворих із СКХА грунтується на вимірюванні основних показників перфузії: мозкового кровотоку, об'єму мозкового кровотоку, середнього часу транспорту, часу до досягнення піка, які визначали в 3-х ділянках, котрі характеризували особливості перфузії та відображували динамічні зміни об'ємного кровотоку в хребтовій артерії, - центральні відділи варолієвого мосту, ліва та права середня ніжка мозочку. У 2012 - 2014 р. у режимі PWI МРТ обстежено 260 хворих, яких розподілили на 2 групи: 1-шу (n = 137, хірургічне лікування) та 2-гу (n = 123, консервативне лікування). 58 хворих 1-ї групи після хірургічного лікування з достовірним клінічним покращанням за шкалою Н. Hoffenberth (1990) пройшли контрольне обстеження, в режимі PWI МРТ. Його результати надали змогу верифікувати розроблені алгоритми діагностики СКХА з використанням методу PWI МРТ. В результаті аналізу перфузійного кровотоку встановлено невелику кількість комбінацій з вираженими клінічними ознаками ВБН за шкалою Н. Hoffenberth (1990). Комбінації розподілили на 5 варіантів за принципом відповідності показників мозкового кровотоку в стовбурі мозку та умовно домінуючій півкулі в послідовності, яка відображає перехід від комбінацій кращих показників об'ємного кровотоку до гірших. Під час аналізу рангової кореляції між варіантами групування показників перфузії стовбура головного мозку - півкуль мозочка та вираженістю ВБН за шкалою H. Hoffenberth (1990) у правшів виявлено тісний негативний кореляційний зв'язок (<$Eroman {r sub s ~=~-0,723;~p<<~0,001}>). У хворих 1-ї групи на тлі достовірного регресу клінічних ознак ВБН за шкалою H. Hoffenberth (1990) через 6 - 8 міс після хірургічного лікування відзначено достовірне покращання показників перфузії (на ділянках "1" і "2" у правшів). Висновки: встановлено 5 основних комбінацій показників перфузійного кровотоку, які враховують зміну мозкового кровотоку на 3-х умовно обраних ділянках (міст, права та ліва середні ніжки мозочка). Виявлено тісний кореляційний зв'язок між варіантами комбінацій перфузійного кровотоку та вираженістю ВБН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-436 + Р636.75-436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського