РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000587344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дронова О. Л. 
Новий урбанізм: у пошуках виходу з урбаністичного колапсу / О. Л. Дронова // Укр. геогр. журн.. - 2015. - № 3. - С. 33-41. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Більшість міст різних регіонів світу відчувають потребу оновлення методологічних підходів до їх розвитку з орієнтиром на підвищення якості міського середовища та покращання умов життя населення (покращання житлових умов для малозабезпечених прошарків населення і ліквідація нетрів, зниження рівня злочинності у містах, вдосконалення технічної та соціальної інфраструктури тощо). Містобудівні підходи, в результаті яких відбувається зростання кількості надвеликих міст, розростання міського простору (urban sprawl) потребують нового спрямування в досягненні кінцевої мети. Привабливою є ідея створення й функціонування міст, зручних для життя, дружніх людині, незалежно від її соціально-економічного статусу та фізичного стану. Така ідея може реалізуватися через новий урбанізм, що є соціально-орієнтованою течією у конструюванні міст, яка акцентує увагу на питаннях якості життя в міському середовищі. Принципи нового урбанізму включають компактність та ущільненість міських форм, багатофункціональність і різноманітність планування та забудови, пішохідну доступність до більшості важливих об'єктів у межах міста і взаємопов'язаність транспортної та пішохідної мереж, високу якість архітектури та планування, що базується на традиціях і культурі даного регіону, збалансований розвиток і енергоефективність, які у поєднанні створюють середовище високої якості та комфорту для місцевих жителів. Приклади впровадження підходів нового урбанізму у містобудівні практики виявлено в CUJA, Канаді та країнах Європи. З урахуванням положень Маніфесту нової урбаністики (Страсбург, 2008) проаналізовано сучасні тренди розвитку європейських міст. Відмічено, що в Україні не вироблено єдиних проритетів бажаного розвитку міст держави, конструювання урбанізованого простору здійснюється переважно стихійно та хаотично, а концепція нового урбанізму за складних реалій сьогодення не проглядається.


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.22 + С5*424.21*152.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського