РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000587345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маруняк Є. О. 
Вплив процесів глобалізації на трансформації сільської місцевості: зарубіжний досвід / Є. О. Маруняк // Укр. геогр. журн.. - 2015. - № 3. - С. 41-49. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Об'єктивний характер процесів глобалізації зумовлює формування нових механізмів, підходів і практик управління та планування для різних типів територій. Сільські території, які досить часто ототожнюються з периферією соціально-економічного розвитку, є особливо вразливими перед глобальними викликами. Мета роботи - аналіз впливу процесів глобалізації та регіоналізації на розвиток сільської місцевості, наслідків і викликів, з якими доводиться стикатись на регіональному та локальному рівні в різних країнах світу, механізмів їх оцінювання та подолання. Врахований у стратегічному та територіальному плануванні України такий досвід сприятиме формуванню оптимального сценарію міжнародної інтеграції її сільських територій. Розглянуто основні поняття, проблеми, характерні для сучасної сільської місцевості, основними ознаками якої є низька (у порівнянні з містом) щільність населення, спосіб ведення господарства, особливий тип забудови, особливий тип культурного ландшафту з високою часткою природних або малозмінених природних територій. Виділено напрями або типи змін, безпосередньо пов'язаних з впливом процесів глобалізації. Йдеться про такі напрямки, як включення сільських територій в глобальний відтворювальний цикл, їх "маргіналізація", а також "релокалізація". Розглянуто переваги, які може одержати та чи інша територія за глобально і локально орієнтованого позиціонування. Останнє є привабливою альтернативою розвитку сільської місцевості відповідно до принципів сталого розвитку. Проаналізовано діяльність транснаціональних корпорацій на світових аграрних ринках, їх роль і значення для економіки розвинених країн і країн, що розвиваються. Увагу приділено аграрній політиці ЄС, а також напрямкам європейського просторового розвитку, безпосередньо пов'язаним з сільською місцевістю, підходам до типізації сільських територій за умов глобалізації. Сформульовано положення, які слід враховувати під час розробки стратегії управління та планування для сільської місцевості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.25 + С5*424.22*333.641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського