РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000587443<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тишко Ю. А. 
Формування та властивості гумінових субстанцій / Ю. А. Тишко, А. Р. Степанюк, А. В. Копиленко, Л. Г. Воронін // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2015. - № 3. - С. 61-66. - укp.

Досліджено гуміновмісні речовини, їх формування. Проведено експериментальні дослідження з метою визначення їх властивостей. Їх формування описується декількома теоріями. Теорія 1 (теорія лігніну) - лігнін ще не повністю використаний мікроорганізмами, його залишок стає частиною грунтового гумусу. Теорія 2 і 3 (теорія поліфенолу) - фенольні альдегіди і кислоти, що вивільняються з лігніну в процесі мікробіологічного розпаду, проходять ферментивне перетворення в хінони, які в свою чергу полімеризуються за присутності або відсутності аміносполук, щоб сформувати гумінові макромолекули. Теорія 4 (згущення аміноцукорів) - редукуючі цукри і амінокислоти, утворені як побічні продукти мікробного метаболізму, піддаються неферментативній полімеризації з утворенням коричневих азотистих полімерів аналогічних виробленим під час дегідратації певним харчовим продуктам за помірних температур. Грунтуючись на властивостях гумінових речовин, проведених експериментальних дослідженнях, визначено залежності для визначення концентрації гуматів при їх екстрагуванні та оптимальний час екстрагування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського