РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000587599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рековець О. Л. 
Зокардіс у лікуванні хворого на артеріальну гіпертензію: на які переваги може очікувати лікар? / О. Л. Рековець // Артер. гипертензия. - 2015. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Зофеноприл належить до групи сульфгідрильних інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) пролонгованої дії. Унікальність його молекули полягає в наявності 2-х сульфгідрильних груп: SH-групи у молекулі зофеноприлу забезпечують його антиоксидантну активність - здатність протидіяти окислювальному стресу шляхом нейтралізації вільних радикалів, які є одним із головних факторів, що призводять до розвитку дисфункції ендотелію судин. Ефективність зофеноприлу вивчалась у ряді рандомізованих досліджень, в яких було протестовано можливості препарату впливати на клінічний перебіг і розвиток ускладнень у пацієнтів із серцево-судинною патологією. Це забезпечило наявність серйозної доказової бази, що свідчить про певні переваги зофеноприлу. Важливою відмінною рисою зофеноприлу є подвійний шлях виведення: близько 60 % препарату виводиться з сечею, інша частина (близько 40 %) - із жовчю та калом. Саме тому, згідно з інструкцією, дозу препарату зменшують у разі кліренсу ендогенного креатиніну 45 мл/хв, а не 60 мл/хв, як у більшості ІАПФ. Суттєвий вплив зофеноприлу на розвиток ускладнень у таких пацієнтів може бути пов'язаний із його особливими фармакологічними властивостями, що забезпечують високоефективний вплив як на процеси ремоделювання, так і на ендотеліальну дисфункцію. Як відомо, простагландин-опосередковані механізми дії ІАПФ значною мірою нейтралізуються індометацином або ацетилсаліциловою кислотою (АСК). Зофеноприл має особливий кардіопротективний механізм дії, що лише частково включає в себе вплив на систему простагландинів. Додатковий захисний антиішемічний ефект препарату досягається завдяки тому, що на клітинному рівні концентрація зофеноприлу є максимальною, яку виявлено в організмі людини під час терапії ІАПФ. Зофеноприл може забезпечити певні переваги в терапії підвищеного артеріального тиску у пацієнтів із супутніми проявами як гострої, так і хронічної ішемії. Зофеноприл може забезпечити додаткову антиішемічну дію у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) та супутньою ішемічною хворобою серця. Зофеноприл справляє максимальний захисний вплив щодо розвитку серцево-судинних ускладнень у хворих із гострим інфарктом міокарда та супутньою АГ в анамнезі. Ефективність лікування зофеноприлом не знижується у разі одночасного застосування з препаратами АСК. У хворих на гострий інфаркт міокарда із систолічною дисфункцією лівого шлуночка та супутньою ізольованою систолічною АГ призначення комбінації зофеноприлу з АСК надає змогу знизити ризик серцево-судинної смертності та госпіталізацій на 52 % у порівнянні з комбінацією раміприлу з АСК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського