РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000588400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шубравська О. В. 
Сільськогосподарське виробництво України: нові можливості та виклики розвитку / О. В. Шубравська // Економіка України. - 2015. - № 5. - С. 40-51. - укp.

В останні роки Україна демонструє достатньо високі показники розвитку сільськогосподарського виробництва й експорту. Це зумовлює важливу роль аграрного сектору в економіці держави та в поліпшенні стану її платіжного балансу. Водночас ситуація в агропродовольчому комплексі України є дуже далекою від сприятливої. Вітчизняне сільськогосподарське виробництво характеризується відносно невисокою ефективністю, низькими врожайністю і продуктивністю, а експорт - переважно сировинною спрямованістю. Стрімко скорочується природноресурсний потенціал агропродовольчого розвитку. За нинішніх умов особливого ступеня гостроти набувають проблеми ресурсозбереження, а також стабілізації та підвищення доходів малих і середніх сільськогосподарських виробників. Не менш важливими є також збільшення валютної виручки при експорті виробленої продукції та економія валютних ресурсів при її виробництві. Усе це необхідно брати до уваги у процесі визначення сучасних інвестиційних пріоритетів галузі та суміжних з нею виробництв АПК. Для максимального використання переваг від укладення Угоди з ЄС Україні треба забезпечити остаточне формування належної законодавчо-нормативної бази; обгрунтування необхідності збільшення (скасування) Євросоюзом імпортних квот на українську продукцію, яка має перспективи експорту до ЄС; надання інформаційно-консультаційної підтримки потенціальним експортерам щодо умов експорту на ринки країн ЄС. Проблема ж подолання викликів у сфері торгівлі з ЄС лежить, насамперед, у площині традиційного підтримання додатної динаміки розвитку агропродовольчого комплексу та експорту його продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського