РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000588403<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савельєв Є. В. 
Пріоритети у реформуванні української економіки / Є. В. Савельєв, В. Є. Куриляк // Економіка України. - 2015. - № 5. - С. 79-89. - укp.

Систематизовано недоліки в реформуванні української економіки за роки незалежності. Показано, що зміни у функціонуванні економічної системи мають переважно модернізаційний характер. Обгрунтовано, що проведення економічних реформ потребує насамперед визначення моделі, за якою здійснюватиметься весь комплекс змін. Розвивається ідея переходу до моделі соціальної ринкової економіки. Українська особливість полягає в тому, що умовою успішності реформ є підпорядкування інновацій вирішенню двоєдиного завдання: з одного боку - це захист суверенітету і територіальної цілісності, з іншого - це зростання економічного потенціалу і соціальних стандартів. Доведено, що попри кризу і військовий конфлікт не можна обмежуватись однобічними змінами, зорієнтованими лише на наповнення державного бюджету. Розробляється механізм орієнтації структурних зрушень на формування економіки знань як складової соціальної ринкової економіки, у якій на даному етапі перевага має надаватись освітній і науковій галузям, військово- та агропромисловим комплексам. У соціальному аспекті доцільно започаткувати політику вирівнювання доходів населення, не допускаючи зростання бідності та надвеликих доходів і збільшуючи питому вагу середнього класу. Формулюються пропозиції щодо деолігархізації економіки як невідкладної умови проведення реформ, що може бути здійснено за рахунок демонополізації. До них віднесено прийняття закону про обов'язковий продаж олігархами більшої частини свого бізнесу; деофшоризацію; розвиток виробничої демократії через створення незалежних профспілок і системи участі найманих працівників в управлінні підприємствами; впровадження систем участі персоналу в розподілі прибутку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського