РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000588534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литинська Т. О. 
Роль і місце пробіотиків у комплексній терапії хворих на псоріаз та екзему інфекційну із супутнім порушенням мікробіоти кишечника / Т. О. Литинська // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2015. - № 3. - С. 50-56. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення ефективності лікування хворих на псоріаз та екзему інфекційну (ЕІ) із супутнім порушенням мікробіоти кишечника, зокрема дисбіозом товстої кишки, шляхом включення в комплексну терапію сучасних пробіотиків, дія яких спрямована на відновлення кишкової мікробіоти. Під спостереженням перебували 48 хворих, з них псоріаз діагностовано у 26-ти (54,2 %) пацієнтів, ЕІ - у 22-х (45,8 %). З метою діагностики дисбіозу товстої кишки (ТК) хворим проводили мікробіологічне дослідження калу за методикою Р. В. Епштейн-Литвак та Ф. Л. Вільшанської. Ефективність терапії оцінювали на підставі результатів лікування пацієнтів, яких було розподілено на 2 клінічні групи. Пацієнти основної групи одержували комплексну терапію, що включала застосування пробіотика мутафлор на тлі традиційної терапії. Пацієнтам групи порівняння було призначено традиційну терапію. Найчастішою кишковою патологією у хворих на псоріаз та ЕІ був синдром подразненого кишечника (у 34,6 та 36,4 % відповідно). Дисбіоз ТК виявлено в 73,1 % пацієнтів із псоріазом та в 72,7 % хворих на ЕІ. Пацієнтам було запропоновано комплексну терапію з включенням пробіотика мутафлор, яка сприяла підвищенню ефективності лікування дерматозів та нормалізації мікробіоти ТК. Частота виявлення дисбіозу у разі псоріазу та ЕІ в основній клінічній групі після комплексної терапії значно зменшилася у порівнянні з показниками на початку дослідження (відповідно 47,4 і 43,8 % та 73,1 і 72,7 % до лікування), а також з частотою реєстрації випадків дисбіозу після проведення лише традиційної терапії. Крім того, в більшості хворих основної групи у процесі та після закінчення курсу лікування покращився загальний стан, відновився апетит, зник метеоризм, нормалізувалася частота дефекацій. Відповідні позитивні зміни у групі порівняння не спостерігалися. Висновки: комплексний метод лікування хворих на псоріаз та ЕІ із супутнім дисбіозом ТК із застосуванням пробіотика мутафлор на тлі традиційної терапії забезпечує підвищення ефективності лікування дерматозів та нормалізує мікробіоту ТК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5 + Р601.31-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського