РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000588739<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дьомкіна Т. В. 
Експрес-вплив ендогенно-гіпоксичного дихання на показники артеріального тиску та спірографії студенток, хворих на нейроциркуляторну дистонію / Т. В. Дьомкіна, В. Є. Онищук // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2015. - № 2. - С. 114-118. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що розповсюдженість нейроциркуляторної дистонії (НЦД) серед студенток медичного коледжу вимагає пошуку новітніх методів фізичної реабілітації, наближеної до процесу навчання. Перспективним напрямом розв'язання проблеми є розробка й обгрунтування такої програми фізичної реабілітації студентів, яка б включала не лише спеціальні фізичні вправи, а й методику створення в організмі стану нормобаричної гіпоксії й гіперкапнії, що й обумовило актуальність цього наукового дослідження. Вивчено експрес-вплив "ендогенно-гіпоксичного" дихання (ЕГД) на функціональні показники кардіореспіраторної системи студентів, хворих на НЦД. Встановлено позитивні зміни артеріального тиску та зовнішнього дихання, після п'ятихвилинного застосовування методики ЕГД. Виявлено, що в студенток спеціальної медичної групи, які хворіють на НЦД, на відмінну від дівчат, які не мають захворювань, дихання на апараті "Ендогенік 01" сприяло покращанню величин показників систолічного та діастолічного тисків, і деяких швидкісних показників зовнішнього дихання, які характеризують бронхіальну прохідність. Такий різноманітний спектр змін в організмі під впливом гіпоксії та гіперкапнії свідчить про перспективність використання так званої гіперкапнічної гіпоксії для реабілітації хворих на НЦД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Ч510.22 + Р628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського