РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000588788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ostapiv R. D. 
Antioxidant defense of rat organism at long-term per oral injection of taurine = Антиоксидантний захист організму щурів за тривалого перорального введення таурину / R. D. Ostapiv, V. V. Manko // Біол. студії. - 2015. - 9, № 2. - С. 59-70. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Мета роботи - вивчити активність ензиматичної ланки антиоксидантного захисту, активність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) за перорального введення таурину. Самців щурів лінії Wistar масою 190 - 220 г і віком 4,5 міс., ділили на три групи - контрольну, тваринам якої протягом 28 діб щоденно вводили у стравохід питну воду, та дві дослідні, яким вводили розчин таурину з розрахунку 40 (I дослідна група) і 100 (II дослідна група) мг/кг маси, відповідно. Після завершення досліджень тварин декапітували під легким хлороформним наркозом і виділяли тканини печінки, мозку, сім'яника та стегнового м'яза. Тканини гомогенізували, центрифугували за 1000 г і в супернатанті визначали активність супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази, каталази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вміст ТБК-активних продуктів. Розраховували відношення активностей ензимів антиоксидантного захисту до вмісту ТБК-активних продуктів - АОЗ/ТБК. Виявлено, що у печінці тварин I дослідної групи зростає активність усіх ензимів антиоксидантного захисту, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вміст ТБК-активних продуктів. За таких умов зростає опірність тканини вільним радикалам оксигену, на що вказує збільшення відношення АОЗ/ТБК. У II дослідній групі активність супероксиддисмутази повертається до контрольних значень, проте інші показники залишаються вищими за контроль. Подібна тенденція спостерігається у стегновому м'язі тварин обох дослідних груп, де зростає як активність ензимів антиоксидантного захисту і глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, так і вміст продуктів ПОЛ. При цьому відношення АОЗ/ТБК є найвищим у тварин II дослідної групи. У сім'яниках тварин I дослідної групи зростає активність глутатіонпероксидази, однак вміст ТБК-активних продуктів є найвищим. Це зумовлює зниження коефіцієнта АОЗ/ТБК більш ніж у 4 рази. У II дослідній групі зі зростанням ензиматичної активності антиоксидантного захисту вміст ТБК-активних продуктів знижується, порівняно з I дослідною групою, відповідно зростає і відношення АОЗ/ТБК. У тканині мозку активності глутатіонпероксидази та каталази зростали у разі незмінного вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів. Це зумовлює зростання відношення АОЗ/ТБК, яке вказує на збільшення опірності організму вільним радикалам оксигену. Отже, вплив перорального введення таурину на антиоксидантний захист тканин щурів є дозозалежним і тканиноспецифічним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р252.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського