РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000588817<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заяць О. В. 
Геохімія русько-полянських рідкіснометалевих гранітів Корсунь-Новомиргородського плутону (Інгульський мегаблок УЩ) / О. В. Заяць // Мінерал. журн.. - 2015. - 37, № 3. - С. 67-77. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Наведено результати досліджень геохімічних особливостей русько-полянських рідкіснометалевих гранітів. Дослідження проведено за допомогою рентгенофлуоресцентного методу та частково - методу мас-спектрометрії з індуктивно-зв'язаною плазмою (ICP-MS). В апатитах з русько-полянських рідкіснометалевих гранітів визначено ізотопний склад стронцію (<$Enothing sup 87 roman Sr "/" nothing sup 86 roman Sr>). Рідкіснометалеві граніти залягають у південно-східній частині Русько-Полянського масиву Корсунь-Новомиргородського плутону. За петрохімічними властивостями вони подібні до гранітів рапаківі плутону. Це плюмазитові, висококалієві, високозалізисті граніти. Їм властива підвищена окисненість заліза, що є характерною для гіпабісальних утворень. Виділено 2 типи рідкіснометалевих гранітів: рожеві дрібнозернисті (верхня частина розрізу свердловини) та сірі порфіроподібні (нижня частина розрізу свердловини). У порівнянні з середнім складом верхньоконтинентальної кори, русько-полянські рідкіснометалеві граніти збагачені на K, Rb, Zr, Y, Nb, Ta, REE (крім Eu), Hf, Th та збіднені на Ti, P, Sr. Розподіл REE у 2-х типах гранітів має відмінності. Дрібнозернисті рожеві граніти збагачені HREE у порівнянні з LREE ([La/Yb]N = 1,8 - 0,7). Для сірих порфіроподібних гранітів властивий помірно диференційований розподіл REE ([La/Yb]N = 9,2 - 4,8) зі збагаченням LREE. Для русько-полянських гранітів характерна глибока негативна Eu аномалія (Eu/Eu<^>* = 0,05 - 0,13). Вони належать до внутрішньоплитних гранітів A-типу з коровим джерелом магмогенерації (A2), на що вказують високі "корові" значення співвідношення <$Enothing sup 87 roman Sr "/" nothing sup 86 roman Sr> (<$E0,73799~symbol С~0,00006> та <$E0,77010~symbol С~0,00008>), одержані для апатитів із цих гранітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.162-42 с2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського