РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589362<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шоріна Т. Г. 
Теорія раціонального вибору в сучасному релігієзнавстві: приклад позитивістського та міждисциплінарного підходів / Т. Г. Шоріна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 2. - С. 76-81. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі філософсько-релігієзнавчого аналізу розглянуто "теорію раціонального вибору", а також концепцію "релігійної економіки" та "економіки релігії" у сучасному релігієзнавстві. Теорія раціонального вибору - це підхід, що спочатку розроблявся в межах неокласичної економічної теорії (маржиналізму), а тепер висувається як універсальна парадигма дослідження людської поведінки для всіх соціально-гуманітарних наук. В тому числі він використовується в сучасному релігієзнавстві. В межах "економіки релігії" релігійна поведінка і сфера релігії як соціальної системи розглядаються в термінах економічного обміну та ринкової раціональності. Це, з одного боку, призводить до нехтування метафізичного змісту релігійних понять, а, з іншого - до ігнорування соціально-історичного, причинно-генетичного підходу до розуміння релігійних процесів. Методологічно теорія раціонального вибору базується на індивідуалістичній позиції. Вона намагається пояснити всі соціальні феномени з точки зору раціонального розрахунку з боку корисних індивідів. З позиції релігійного плюралізму, релігійні вірування є притаманними людині як особистості і є справою її смаку та персональних переваг. Жодна з релігій не може претендувати на єдину універсальну для всіх істину. Світоглядно означені теорії синтезують у собі принципи інших наукових дисциплін - психології (радикальний біхевіоризм), економіки, соціальної антропології, соціології ("теорія обміну"), філософії, зокрема, філософії утилітаризму. Такі запозичення принципів і понять у перспективі можуть призвести до втрати специфіки власне соціального та релігієзнавчого пізнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського