РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589770<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Denkova R. 
Determination of the kinetic parameters of batch fermentation of Lactobacillus plantarum X2 with probiotic potential isolated from spontaneously fermented sourdough = Визначення кінетичних параметрів періодичного культивування Lactobacillus plantarum X2 з пробіотичним потенціалом, виділеного із спонтанно ферментованої тістової закваски / R. Denkova, B. Goranov, Z. Denkova, V. Shopska, G. Kostov // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 1. - С. 59-66. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Зазначено, що кожен пробіотичний штам повинен сприяти перебігу промислових процесів, включаючи промислове культивування з накопиченням високих концентрацій життєздатних клітин. Досліджено динаміку росту Lactobacillus plantarum X2 з пробіотичним потенціалом під час періодичної ферментації в біореакторі з постійним перемішуванням за постійних умов. Під час культивування штаму як за статичних, так і за динамічних умов досягнуто високої концентрації життєздатних клітин (10<^>14 - 10<^>15 КОЕ/см<^>3). Одержані математичні моделі показують, що умови в біореакторі є більш сприятливими для розвитку Lactobacillus plantarum X2, коли за 12 год одержують суспензію з високою концентрацією життєздатних клітин (10<^>14 - 10<^>15 КОЕ/см<^>3). Це підтверджується і коротшою лаг-фазою (3 год), і більш високою питомою швидкістю росту (mumax = 0,707 год<^>-1) за динамічних умов у порівнянні з оцінкою таких же параметрів за статичних умов - тривалість лаг-фазы 6 год і mumax = 0,656 год<^>-1. Клітини Lactobacillus plantarum X2 не є чутливими до механічної дії мішалки. Крім того, оскільки ці клітини є мікроаерофілами, вони забезпечуються необхідною кількістю кисню шляхом аерування поверхні в результаті роботи мішалки. Це підтверджується нижчим значенням коефіцієнта внутрішньопопуляційної конкуренції beta = 0,707 x 10<^>-14 КОЕ/(см<^>3-год) для динамічного культивування beta = 0,1 x 10<^>-13 КОЕ/(см<^>3-год) для статичного культивування. На відміну від питомої швидкості росту, питома швидкість кислотоутворення залишалася порівняно однаковою як за ферментації за статичних умов qpm = 0,118<^>oТ/(КОЕ-см<^>3-год) так і за динамічних умов qpm = 0,121<^>oТ/(КОЕ-см<^>3-год). Зроблено висновок, що штам можна культивувати в біореакторі з накопиченням високих концентрацій життєздатних клітин. Завдяки цьому, а також і іншим доведеним пробіотичним властивостям Lactobacillus plantarum X2 є придатним для включення до складу пробіотичних препаратів для функціонального харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л87-11 + Е422.265*736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського