РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589787<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bazhay-Zhezherun S. 
Biologically activated wheat grain as a functional component of glazed bars = Біологічно активоване зерно пшениці як функціональний компонент батончика глазурованого / S. Bazhay-Zhezherun, M. Antoniuk, Ju. Smulska // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 2. - С. 310-319. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Зазначено, що біологічно активоване зерно пшениці містить значну кількість вітамінів групи В, вітаміну Е, мінеральних речовин, харчових волокон і є перспективною сировиною для створення оздоровчих харчових продуктів. Досліджено зерно пшениці сортів Поліська, Миронівська 137, Безоста та зразки батончика на основі біологічно активованого зерна пшениці. Вітамін С визначено за допомогою титрометричного методу, вміст поліфенолів - спектрофотометричним аналізом. Найперспективнішим сортом пшениці за фізичними властивостями є Поліська. Зерно цього сорту є вирівняним за розмірами, його об'ємна маса - 788 г/л; енергія та здатність проростання зерна складають, відповідно, 97,2 і 98,8 %; життєздатність зародка - 100 %. У процесі тривалого інтенсивного зволожування та подальшого пророщування зерна пшениці за температури 16 <^>oC вміст водорозчинних вітамінів зростає на 8 - 66 %. Кількість вітаміну С збільшується більш як у 2 рази. Вміст токоферолів зростає у 10 разів. З урахуванням принципів оздоровчого харчування розроблено рецептуру та розраховано норми витрат сировини для виготовлення 1 т батончика глазурованого на основі біологічно активованого зерна пшениці. Рецептура батончика не містить цукру, тому такий продукт можна включити до харчового раціону людей, які страждають на порушення обміну речовин. Запропонований режим термічного оброблення основної сировини забезпечує мікробіологічну стійкість продукту. Енергетична цінність батончика складає 190,3 ккал; співвідношення основних енергогенних речовин - 11 - 13 % (білки): 21 - 23 % (жири): 66 % (вуглеводи). Ступінь забезпечення добової потреби в окремих мінеральних речовинах за рахунок споживання 100 г батончика від 13,1 до 53,6 %. Кількість мікроорганізмів зразків, які зберігались за герметичних умов протягом 10 діб, не перевищує встановлені стандартні норми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського