РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589853<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tigunova O. O. 
New strain producers of biobutanol. III. Methods of increased butanol accumulation from biomass of switchgrass Panicum virgatum L. = Нові штами-продуценти біобутанолу. III. Способи підвищення накопичення бутанолу з біомаси дротоподібного проса Panicum virgatum L. / O. O. Tigunova, S. M. Shulga // Biotechnologia Acta. - 2015. - 8, № 4. - С. 92-97. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета роботи - збільшити накопичення бутанолу з біомаси дротоподібного проса Panicum virgatum L. з використанням штамів-продуцентів, виділених із грунтів і мулів озер Києва. Об'єктами дослідження слугували штами Clostridium acetobutylicum ІМВ В-7407 (IFBG C6H), C. acetobutylicum IFBG C6H 5М та C. tyrobutyricum IFBG C4B із "Колекції штамів мікроорганізмів та ліній рослин для харчової і сільськогосподарської біотехнології" ДУ "Інститут харчової біотехнології та геноміки" НАН України. Концентрацію спиртів на стадії синтезу розчинників визначали, застосовуючи газову хроматографію. Для визначення впливу попередників на накопичення бутанолу в процесі культивування використовували масляну, молочну та оцтову кислоти. Оптимізація технологічних параметрів з урахуванням потреб культур дала змогу підвищити вихід цільового продукту на 20 та 50 % у вихідного та мутантного штамів, відповідно. Використання в процесі культивування попередників (зокрема молочної, масляної та оцтової кислоти) підвищувало кінцеву концентрацію бутанолу в 1,7 раза. З метою оптимізації процесу було проведено дослідження з використанням ацетоно-бутилової барди. Застосування ацетоно-бутилової барди в концентрації до 60 % не впливало на синтез бутанолу штамом C. acetobutylicum IFBG C6H 5М. Зі зростанням концентрації барди накопичення бутанолу зменшувалось. Збільшення накопичення цільового продукту (бутанолу) майже вдвічі досягали, використовуючи двoстадійну ферментацію та/або попередники синтезу. Показано можливість використання в процесі культивування ацетоно-бутилової барди. Як результат було досягнуто зменшення масової частки відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського