РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589942<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Анфілова М. Р. 
Особливості взаємодії лейкоцитів з ендотелієм судинної стінки при урогенітальному хламідіозі / М. Р. Анфілова // Здоровье мужчины. - 2015. - № 3. - С. 34-36. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Згідно з результатами досліджень низки авторів особливістю хламідійної інфекції є здатність спричиняти патологію серцево-судинної системи. Електронно-мікроскопічним дослідженням за всіх варіантів зараження встановлено наявність тропізму хламідій до ендотелію капілярів. Причому, було виявлено, що не тільки C. pneumoniae, але і C. trachomatis можуть інфікувати людські ендотеліальні клітини. Індуковане хламідіями руйнування ендотелію призводить до вивільнення тканинних факторів прокоагулянтної активності, адгезії тромбоцитів, тромбозу, проліферації гладком'язової тканини, зумовлюючи розвиток захворювань серцево-судинної системи. Мета дослідження - визначення ризику розвитку патології серцево-судинної системи шляхом дослідження ранніх маркерів дисфункції судинного ендотелію у хворих на хламідійну інфекцію сечостатевого тракту. Під наглядом знаходились 69 хворих чоловіків із хламідійною інфекцією віком від 20-ти до 54-х років. Дисфункцію судинного ендотелію оцінювали за концентрацією розчинних молекул клітинної адгезії (sICAM-1 і sVCAM-1) в сироватці крові за методом імуноферментного аналізу з використанням стандартних тест-систем фірми Bender MedSystems GmbH (Австрія). Концентрація розчинних молекул клітинної адгезії sICAM-1 була підвищена в 6,5 разу, а sVCAM-1 - в 3,9 разу у порівнянні з показниками контрольної групи. Висновки: у результаті проведеного дослідження було виявлено, що у пацієнтів з хламідійною інфекцією нижніх і верхніх віддалів сечостатевого тракту спостерігається суттєве підвищення експресії молекул міжклітинної адгезії, яке відноситься до ранніх маркерів дисфункції ендотелію та є суттєвим чинником розвитку атеросклерозу. Після проведеної антибактеріальної терапії концентрація розчинних молекул клітинної адгезії у сироватці крові хворих на урогенітальний хламідіоз суттєво не змінилася, що диктує необхідність розроблення відповідної комплексної медикаментозної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського