РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кужко М. М. 
Ефективність інтенсивної фази протитуберкульозної хіміотерапії з інгаляціями препаратів у хворих з уперше діагностованим туберкульозом легень / М. М. Кужко, Л. М. Процик, Н. М. Гульчук, О. В. Аврамчук // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 4. - С. 32-36. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - встановити ефективність застосування ізоніазиду і рифампіцину інгаляційно через небулайзер у інтенсивну фазу протитуберкульозної хіміотерапії у хворих на туберкульоз легень із супутнім туберкульозом трахеї і бронхів. У дослідженні взяли участь 48 хворих на туберкульоз органів дихання, яких було розподілено на 2 групи. 21 пацієнт основної групи одержував стандартну протитуберкульозну хіміотерапію та додатково - ізоніазид і рифампіцин інгаляційно через небулайзер і сальметерол й флютиказону пропіонат протягом інтенсивної фази лікування. 27-ми пацієнтам контрольної групи призначили тільки стандартну протитуберкульозну терапію. Після завершення інтенсивної фази хіміотерапії у хворих основної групи на 29,7 % швидше припинялося бактеріовиділення, на 28,1 % зменшилися великі залишкові зміни в легенях, на 38,7 % - рубцеві стенози бронхів II - III ступеня у порівнянні із контролем (<$Eroman p~<<~0,05>), скоротилися терміни припинення бактеріовиділення до (<$E1,4~symbol С~0,3>) міс, зменшилася загальна тривалість стаціонарного лікування до (<$E2,4~symbol С~0,4>) міс (<$Eroman p~<<~0,05>). Висновки: у хворих на туберкульоз легень із супутнім туберкульозом трахеї і бронхів застосування ізоніазиду та рифампіцину інгаляційно через небулайзер і сальметеролу й флютиказону пропіонату додатково до стандартної протитуберкульозної хіміотерапії надає змогу вірогідно підвищити частоту припинення бактеріовиділення, зменшити частоту рубцевих стенозів у бронхах, супроводжується значним зменшенням загальної тривалості стаціонарного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського