РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслова Г. С. 
Особливості оцінки чинників ризику виникнення ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на хронічні лейкемії / Г. С. Маслова // Сучас. гастроентерологія. - 2015. - № 5. - С. 21-25. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати провідні чинники ризику формування ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони (ГДЗ) у хворих на хронічні лейкемії. Обстежено 57 хворих на хронічні лейкемії перед першим курсом поліхіміотерапії (ПХТ). Визначали наявність інфекції Helicobacter pylori, концентрацію N-ацетилнейрамінової кислоти (NANA) у сироватці крові та рівень її екскреції із сечею, вміст фукози, зв'язаної та незв'язаної з білком, у сироватці крові та рівень екскреції фукози із сечею. Наявність хронічних захворювань слизової оболонки (СО) ГДЗ в анамнезі виявлено у 25-ти (43,8 %), інфекцію H. pylori - у 39-ти (68,4 %) хворих на хронічні лейкемії. У динаміці ПХТ ерозивно-виразкові ураження СО ГДЗ діагностовано у 19-ти (33,3 %) пацієнтів, з них 17 (89 %) були інфіковані H. pylori. Розвиток ерозивно-виразкових уражень СО ГДЗ супроводжувався підвищенням концентрації NANA та одночасним зменшенням вмісту фукози. Висновки: чинниками ризику виразкоутворення можна вважати наявність в анамнезі хронічних кислотозалежних захворювань, інфекцію H. pylori, порушення резистентності слизового бар'єра ГДЗ, яке характеризується підвищеною деградацією сіалопротеїнів, зменшенням синтезу фукопротеїнів. Чинники ризику реалізуються за умови включення до складу ПХТ глюкокортикоїдів. Пацієнтам групи ризику до призначення ПХТ необхідно проводити діагностику інфекції H. pylori та її ерадикацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р411.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського