РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590172<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Личковська О. Л. 
Ефективність застосування пробіотиків у лікуванні синдрому подразненого кишечника у дітей / О. Л. Личковська, О. З. Гнатейко, О. Г. Яворський, Х. О. Семен, Х. Б. Козерема, В. Д. Семен, О. П. Єлісеєва // Сучас. гастроентерологія. - 2015. - № 5. - С. 26-32. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити доцільність застосування пробіотиків, які містять лактобактерії (Lactobacillus reuteri DSM 17938), у комплексному лікуванні синдрому подразненого кишечника (СПК) у дітей. Під спостереженням перебували 42 дитини віком 5 - 12 років, у яких діагностовано СПК за Римськими критеріями III. Дітей було розподілено на 2 групи: пацієнтам основної групи (n = 21) у комплексі лікування призначали пробіотик, який містив L. reuteri DSM 17938, протягом одного місяця; пацієнти групи порівняння (n = 21) одержували лише протокольну терапію. До та після лікування оцінювали загальноклінічні показники та вираженість симптомів. Визначали концентрацію фекального кальпротектину, секреторного імуноглобуліну A (sIgA), <$Ealpha sub 1>-антитрипсину і панкреатичної еластази в калі за допомогою комерційних лабораторних наборів Ridascreen (R-Biopharm AG, Німеччина) за методом імуноферментного аналізу. СПК із переважанням закрепів діагностовано в 15-ти (35,7 %) дітей, з переважанням проносів - у 12-ти (28,6 %), з чергуванням закрепів і проносів - у 15-ти (35,7 %). Основними провокувальними чинниками були стрес (35,7 %) та перенесені кишкові інфекції (33,3 %). Після лікування відзначено позитивну динаміку в обох групах, однак вираженість таких сипмтомів СПК, як біль у животі, порушення випорожнення, імперативні позиви до дефекації, в основній групі була достовірно меншою. Із фекальних маркерів запалення під час первинного обстеження дещо підвищеним був лише рівень кальпротектину, який достовірно зменшився після лікування в основній групі та був майже удвічі нижчим, ніж у групі порівняння. Вміст sIgA, <$Ealpha sub 1>-антитрипсину та панкреатичної еластази був у межах норми в обох групах, причому рівень sIgA після лікування значно збільшився лише в дітей основної групи, що свідчить про активізацію локальної запальної відповіді. Висновки: застосування пробіотиків, які містять лактобактерії, у комплексній терапії СПК сприяє ранній ліквідації клінічних симптомів і нормалізації вмісту основних фекальних маркерів запалення. Найінформативнішими лабораторними критеріями для оцінки ефективності лікування СПК є рівень фекального кальпротектину та sIgA.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського