РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590270<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стеценко О. П. 
Однопортові лапароскопічні симультанні оперативні втручання у жінок при поєднанні хірургічної та гінекологічної патологій / О. П. Стеценко // Здоровье женщины. - 2015. - № 8. - С. 69-72. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати результати впровадження в роботу хірургічної клініки однопортових трансумбілікальних лапароскопічних втручань (ОТЛВ) за поєднаня хірургічної та гінекологічної патологій, що потребують планового оперативного втручання. ОТЛВ виконано у 30 пацієнток з поєднаною хірургічною та гінекологічною патологією. Вік хворих складав 40,4 +- 5,62 року. Для проведення операцій використано наступні порти: у 22 пацієнток пристрій X-Cone (Karl Storz, Німеччина), у 6 - SILS (Covidien, США), у 1 - SSLAS (Ethicon, США), у 1 - QuadroPort (Olympus, Японія). Середній час операцій 30 пацієнток склав 95,47 +- 8,72 хв. Найкоротша тривалість симультанної операції становила 40 хв - холецистектомія з видаленням кісти яєчника, найдовша - холецистектомія з трансвагінальною гістеректомією - 230 хв. Середнє перебування хворих у стаціонарі склало для всіх груп різну тривалість: 1,21 +- 0,05 дня - у 9 пацієнток з холецистектомією та видаленням кісти яєчника; 3,11 дня у пацієнток сз холецистектомією та трансвагінальною гістеректомією. Ні ранніх, ні пізніх післяопераційних ускладнень не спостережено. Зроблено висновки, що використання однопортової методики вважається найбільш виправданим у разі поєднання хірургічної та гінекологічної патології, тому що дана методика надає можливість провести хірургічне втручання на різних поверхах черевної порожнини без застосування додаткових розрізів і троакарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7 + Р457.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського