РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590286<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nazarenko L. 
Effect of psychological correction on abnormal fetal position = Ефект психокорекції при аномальних положеннях плода / L. Nazarenko, N. Krugovaya // Здоровье женщины. - 2015. - № 8. - С. 127-129. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Зазначено, що тазове передлежання та неправильні положення плода найбільше часто обгрунтовують показання до кесарева розтину. Загальне визнання необхідності зниження числа вперше виконаних операцій вимагає пошуку резервів для безпечного переводу з тазового й іншого видів аномального розташування плода в головне передлежання. У ході дослідження залежності положення плода в матці від психоемоційного стану матері в 168 жінок з аномальним розташуванням плода встановлено наявність індивідуальних психотравмувальних ситуацій у кожному спостереженні та негативні варіанти мотивації до народження дитини - у кожному другому. Сформовано дві клінічні групи по 84 жінки. В I групі з метою корегування психотравмувальних ситуацій, відпрацьовування вміння протистояти несприятливим зовнішнім впливам, корекції афективно-вольової сфери проведено заняття з психологом. В II групі вагітні виконували коригувальну гімнастику. У результаті в I групі положення плода нормалізувалося в 47,6 %, у тому числі в 9,5 % жінок у терміні більше 37 тиж, в 25 % - у 34 - 37 тиж, в 13,1 % - у 31 - 34 тиж. В II групі аномальне розташування плода збереглося до строку пологів в 69 %. Результатом психокорекції вважаємо усунення психоемоційного напруження. Часто після цього відбувається поворот плода, оскільки психологічна проблема, не завжди усвідомлена раніше, перестає бути джерелом напруження, виводиться на свідомий рівень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського