РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590745<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Аналіз вимог щодо порядку здійснення невідкладних заходів у разі виникнення радіаційних аварій та проведення йодної профілактики / І. П. Лось, О. Є. Тарасюк, Н. Д. Шабуніна, Н. Д. Семенюк // Довкілля та здоров'я. - 2013. - № 1. - С. 20-25. - укp.

Зауажено, що важливим заходом індивідуального захисту населення у разі виникнення радіаційної аварії є проведення йодної профілактики за допомогою препаратів стабільного йоду. Роздача стабільного йоду населенню - ефективний ранній контрзахід для захисту щитовидної залози, що є складовою частиною плану загального реагування на радіаційну аварію ядерного реактора. Мета йодної профілактики - максимальне зниження величини поглиненої дози в щитовидній залозі, обумовленій надходженням радіоактивних ізотопів йоду в організм і, тим самим, мінімізація ризику реалізації негативних наслідків на здоров'ї. Головним завданням планування і ефективного проведення йодної профілактики є забезпечення в найкоротші терміни усіх груп населення (в першу чергу дітей і ембріонів/плодів) препаратами стабільного йоду; ефективність йодної профілактики серед населення залежить від часу її проведення. Одним з уроків Чорнобиля став провал йодної профілактики. Тільки у Україні зроблені 7 460 операцій на щитовидній залозі у людей, які були дітьми під час аварії на ЧАЕС. Йодна профілактика в 1986 р. була проведена неефективно. Це обумовлено істотною затримкою в ухваленні рішень, проблемами зі сповіщенням населення і забезпеченням його препаратами стабільного йоду. Запропоновано рекомендації відносно проведення невідкладних заходів у разі виникнення радіаційних аварій в частині йодної профілактики населенню України.

Отмечено, что важным мероприятием индивидуальной защиты населения в случае возникновения радиационной аварии является проведение йодной профилактики с помощью препаратов стабильного йода. Раздача стабильного йода населению — эффективная ранняя контрмера для защиты щитовидной железы, являющаяся составной частью плана общего реагирования на радиационную аварию ядерного реактора. Цель йодной профилактики — максимальное снижение величины поглощенной дозы в щитовидной железе, обусловленной поступлением радиоактивных изотопов йода в организм и, тем самым, минимизация риска реализации негативных последствий на здоровье. Главной задачей планирования и эффективного проведения йодной профилактики является обеспечение в кратчайшие сроки всех групп населения (в первую очередь детей и эмбрионов/плодов) препаратами стабильного йода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.121.2 + Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського