РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590761<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гігієнічна оцінка канцерогенного забруднення атмосферного повітря міст з різними профілями промисловості / О. В. Швагер, І. О. Черниченко, О. М. Литвиченко, Л. С. Соверткова // Довкілля та здоров'я. - 2013. - № 3. - С. 9-12. - укp.

За критерієм ГДК та інтегрального показника сумарного забруднення найбільш небезпечною розцінюється якість атмосферного повітря у містах з переважною металургійною галуззю промисловості, тоді як за критерієм ризику найбільша небезпека для населення розраховується у містах з переважною хімічною галуззю промисловості. Аналіз показників канцерогенного ризику показав, що хоча індивідуальний канцерогенний ризик інгаляційного впливу більшості речовин можна класифікувати як низький або середній, проте сумарний канцерогенний ризик, що створюється досліджуваними сполуками, для здоров'я населення, яке мешкає у зазначених населених пунктах, розглядається як високий, незалежно від промислового профілю міст, і потребує заходів щодо його зниження. Найбільший популяційний ризик припадає на мешканців адміністративного центру, проте найвищий кумулятивний ризик та найбільший щорічний приріст екологічно зумовлених онкологічних захворювань слід очікувати серед населення міста з переважно хімічним спрямуванням виробництв. Таким чином, слід сподіватися, що саме показники канцерогенного ризику будуть найбільш цінними під час проведення гігієнічного оцінювання дії канцерогенів на різних територіях, у різні терміни спостережень, до і після проведення будь-яких природоохоронних або оздоровчих заходів.

По критерию ПДК и интегрального показателя суммарного загрязнения наиболее опасным расценивается качество атмосферного воздуха в городах из превалирующей металлургической отраслью промышленности, тогда как по критерию риска наибольшая опасность для населения рассчитывается в городах с превалирующей химической отраслью промышленности. Анализ показателей канцерогенного риска показал, что хотя индивидуальный канцерогенный риск ингаляционного влияния большинства веществ можно классифицировать как низкий или средний, однако суммарный канцерогенный риск, который создается исследуемыми соединениями, для здоровья населения, которое проживает в отмеченных населенных пунктах, рассматривается как высокий, независимо от промышленного профиля городов, и нуждается в мероприятиях по его снижению. Наибольший популяционный риск приходится на жителей административного центра, однако наивысший кумулятивный риск и наибольший ежегодный прирост экологически предопределенных онкологических заболеваний следует ожидать среди населения города с преимущественно химическим направлением производств. Таким образом, следует надеяться, что именно показатели канцерогенного риска будут наиболее ценными во время проведения гигиенической оценки действия канцерогенов на разных территориях, в разные сроки наблюдений, до и после проведения любых природоохранных или оздоровительных мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського