РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000590776<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Капранов С. В. 
Влияние загрязнителей атмосферного воздуха на показатели физического развития школьников / С. В. Капранов // Довкілля та здоров'я. - 2013. - № 3. - С. 74-78. - рус.

Зазначено, що під впливом діяльності великих підприємств чорної металургії та коксохімії в атмосферному повітрі на відстані до 3 км від виробництв формуються рівні забруднення атмосфери компонентами викидів вказаних підприємств (оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки, фенолу і аміаку) більш високі в порівнянні з територією, видаленою за межі 3 км від стаціонарних джерел. Вплив техногенного середовища життєдіяльності (в першу чергу забрудників атмосферного повітря компонентами викидів підприємств чорної металургії і коксохімії) на фізичний розвиток учнів середніх загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл, характеризується активізацією у них ростових процесів, зниженням маси тіла, гальмуванням розвитку кола грудної клітки і порушенням оптимального співвідношення параметрів довжини і маси тіла, кола грудної клітки, тобто гармонійності розвитку. Це виявляється у збільшенні питомої ваги дітей і підлітків з високим ростом, низькими масою тіла і колом грудної клітки, а також дисгармонійно розвинених. У школярів дисгармонійність фізичного розвитку виявляється за рахунок дефіциту маси тіла і кола грудної клітки. З метою покращання фізичного розвитку і інших показників здоров'я дитячого населення розроблено комплекс заходів, спрямованих на відвертання або послаблення впливу на організм дітей чинників ризику і одночасно активізацію чинників антиризику.

Отмечено, что под влиянием деятельности крупных предприятий черной металлургии и коксохимии в атмосферном воздухе на расстоянии до 3 км от производств формируются уровни загрязнения атмосферы компонентами выбросов указанных предприятий (оксида углерода, диоксида азота, диоксида серы, фенола и аммиака) более высокие по сравнению с территорией, удаленной за пределы 3 км от стационарных источников. Влияние техногенной среды жизнедеятельности (в первую очередь загрязнителей атмосферного воздуха компонентами выбросов предприятий черной металлургии и коксохимии) на физическое развитие учащихся средних общеобразовательных и специализированных школ характеризуется активизацией у них ростовых процессов, снижением массы тела, торможением развития окружности грудной клетки и нарушением оптимального соотношения параметров длины и массы тела, окружности грудной клетки, то есть гармоничности развития. Это проявляется в увеличении удельного веса детей и подростков с высоким ростом, низкими массой тела и окружностью грудной клетки, а также дисгармонично развитых. У школьников дисгармоничность физического развития проявляется за счет дефицита массы тела и окружности грудной клетки. С целью лучшения физического развития и других показателей здоровья детского населения разработан комплекс мероприятий, направленных на предотвращение или ослабление влияния на организм детей факторов риска и одновременно активизацию факторов антириска.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-31 + Р11(4УКР)025.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського