РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000592053<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клименко І. В. 
Розвиток теоретичних основ і методів оцінки й підвищення безпеки руху рухомого складу залізниць : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.07 / І. В. Клименко; Дніпропетр. нац. ун-т залізнич. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - Дніпропетровськ, 2015. - 40 c. - укp.

Висвітлено проблеми безпеки руху рухомого складу залізниць через удосконалювання конструкцій рейкових екіпажів. Встановлено, що між зоною безпеки та зоною сходу розташована зона рівноваги (застою), в якій максимальне значення сили тертя перевищує величину суми проекцій активних сил на твірну. Одержано умову безпеки від сходу колісної пари з рейок у випадку, коли вона розглядається як єдине тверде тіло й ураховуються сили, прикладені до неї з боку рами візка. Графічне уявлення критерія Надаля, одержане в роботі, надає можливість пояснити причину відсутності сходу з рейок рухомого складу, коли зазначений критерій не виконується. Для оцінювання ступеня безпеки колісних пар проти сходу з рейок одержано коефіцієнт запасу стійкості проти сходу як відношення сил, що діють уздовж по напрямній конічній частині профілю колеса, а не по відношенню вертикальної сили, яка прагне опустити колесо, до горизонтальної, яка перешкоджає цьому (або прагне викликати схід). Наведено структурні схеми й рекомендації з удосконалення конструкцій рейкових екіпажів. Для контролю сили тертя й моменту сили опору повороту візка відносно кузова представлено ескізні проекти трьох варіантів стендів з наданням можливості виявлення сили тертя в ковзунах і визначення величини сили тертя й моменту цієї сили у разі виляння візка щодо кузова.


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-046-02 + О280.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416571 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського