РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000592078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ситняк Р. М. 
Діахронна семасіологія: історія і сучасний стан : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / Р. М. Ситняк; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - Одеса, 2015. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано погляди на принципи діахронного дослідження семантичної структури слів та розкрито закономірності розвитку компаративістики у діахронній семасіології. Зазначено, що дослідження здійснено в лінгвоісторіографічному аспекті. Розкрито особливості дослідження лексичного значення слів у мовознавстві XIX - початку XXI ст. Підкреслено, що визначальну роль у становленні та розвитку семасіології XIX ст. відіграли праці Ф. І. Буслаєва, І. О. Бодуена де Куртене, О. О. Потебні, М. М. Покровського, А. Шлейхера, Г. Пауля, М. Бреаля, ідеї яких, хоч і були багато в чому різними, заклали основи існування сучасної лінгвістичної науки про значення. Важливу роль у розвитку діахронної семасіології як окремої галузі мовознавства мали принципи семантичної реконструкції, що активно розроблялися переважно впродовж XX ст. Зазначено, що вони характеризуються високим ступенем достовірності отриманих даних (Е. Бенвеніст, В. В. Левицький, О. О. Сорокіна, О.О. Селіванова та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш140/159-03 + Ш140/159-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського