РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000593459<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Махнюк В. М. 
Наукове обгрунтування методики гігієнічної оцінки планувальних рішень генпланів міст з різною містоутворюючою базою / В. М. Махнюк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 460-469. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Формування планувальної структури великих міст України здійснювалося історично і пов'язане із специфікою розбудови їх містоутворюючих галузей господарської діяльності, транспортних зв'язків, інтенсивністю процесів урбанізації: міста-центри металургії, рудо- та вуглевидобування старих промислових районів, в подальшому - розбудова міст-центрів хімічної та нафтопереробної промисловості, машино- та приладобудування; багатофункціональні міста з розвинутими транспортними функціями тощо. У останнє десятиріччя значно активізувалися роботи з розробки генеральних планів міст. На сьогодні створено генплани для більшості обласних адміністративних центрів та крупних промислових міст країни. Мета роботи - наукове обгрунтування нових підходів гігієнічної оцінки планувальних рішень генпланів міст з різною містоутворюючою базою для створення безпечних умов життєдіяльності населення. Об'єктами досліджень були генплани міст з різною містоутворюючою базою Запоріжжя, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Черкас, Одеси, Львова та Києва. В роботі використано методи дослідження: експертно-аналітичний (у разі проведення санітарно-епідеміологічної експертизи проектів генпланів); гігієнічного обгрунтування рекомендацій щодо забезпечення дотримання вимог санітарного законодавства під час планування та забудови населених місць. За результатами гігієнічного аналізу генпланів міст з різною містоутворюючою базою та забруднення атмосферного повітря на їх територіях виявлено основні санітарно-гігієнічні проблеми планувальної організації та забудови території міст Запоріжжя, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Черкаси, Одеса, Львів та Київ. Санітарно-гігієнічні та містобудівні показники, які вивчались під час проведення гігієнічної оцінки генпланів, знайшли відображення у розробленій "Методиці проведення гігієнічної оцінки генплану міста". Впровадження зазначеної "Методики" у практику здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду сприятиме створенню безпечних умов життєдіяльності, зміцненню та збереженню здоров'я населення, а також забезпеченню його санітарного та епідемічного благополуччя. Висновки: на підставі результатів гігієнічної оцінки генпланів міст з різною містоутворюючої базою розроблено "Методику проведення гігієнічної оцінки генплану міста", що сприятиме вдосконаленню здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду під час планування та забудови населених місць. Забезпечення гігієнічного супроводу генеральних планів міст призведе до покращання регулювання містобудівної діяльності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.7 + Н82-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського