РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000593493<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гищак Т. В. 
Клінічне значення N-термінального мозкового натрійуретичного пептиду у дітей із первинною артеріальною гіпертензією / Т. В. Гищак // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 259-268. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зважаючи на важливу роль NT-proBNP в регуляції об'єму крові та судинного тонусу, дослідження його рівня у дітей з первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ) є актуальним на сьогоднішній день. Мета роботи - дослідити рівень NT-proBNP у сироватці крові у дітей з різними формами ПАГ і його прогностичну значимість щодо розвитку дисфункції міокарду у дітей залежно від форми ПАГ. Обстежено 71 дитину віком 9 - 17 років, серед яких - 53 з ПАГ і 18 - з нормальним артеріальним тиском (АТ). Всім дітям проведено загальноклінічне обстеження, ДМАТ, ЕХОКГ, визначення рівня NT-proBNP в сироватці крові за методом ІФА. У дітей з ПАГ II ст. вміст NT-proBNP в сироватці крові складав <$E31,23~symbol С~9,32> fmol/ml, з ПАГ I ст. - <$E59,48~symbol С~20,73> fmol/ml, що було вище, ніж в контрольній групі (<$E12,48~symbol С~2,18> fmol/ml, <$Eroman p~<<~0,05>). Хлопчики характеризувалися більшим (<$Eroman p~<<~0,05>) у порівнянні з дівчатками вмістом NT-proBNP у разі стабільної ПАГ I ст. (<$E79,11~symbol С~29,06> fmol/ml <$E15,3~symbol С~5,16> fmol/ml відповідно). У разі лабільної ПАГ рівень NT-proBNP склав <$E5,98~symbol С~1,51> fmol/ml, що було меншим (<$Eroman p~<<~0,05>) у порівнянні з контрольною групою. Серед 7-ми дітей з ФВ менше 55 % тільки у однієї дитини NT-proBNP був вищим за 300 fmol/ml у інших - не перевищував 28 fmol/ml. Гіпертрофію ЛШ було виявлено у <$E22,6~symbol С~7,5~%> дітей зі стабільною ПАГ і у <$E4,5~symbol С~4,4~%> дітей із лабільною ПАГ. Концентричне ремоделювання міокарду ЛШ відмічалося у <$E32,3~symbol С~8,4~%> дітей зі стабільною ПАГ і у <$E22,7~symbol С~8,9~%> з лабільною. Висновки: виявлено, що стабілізація ПАГ у дітей супроводжується підвищенням активності гормональних адаптивних систем серця та пов'язана з формуванням ремоделювання і концентричної гіпертрофії міокарда, а лабільна ПАГ характеризується зниженням рівня NT-proBNP: у дівчаток підвищення NT-proBNP в сироватці крові відбувається на стадії стабільної ПАГ II ст.б у хлопчиків - раніше, на стадії стабільної ПАГ I ст.: систолічна дисфункції міокарду у дітей з ПАГ зустрічається рідко та супроводжується підвищенням рівня NT-proBNP вище 300 fmol/ml.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського