РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000593639<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шуба Н. М. 
Вивчення впливу протизапальних препаратів на основні клініко-патогенетичні аспекти у хворих на остеоартрит / Н. М. Шуба, А. В. Пилипенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 2. - С. 214-222. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В даний час ведеться активний пошук фармакологічних методів терапії у разі остеоартриту, основаних на комплексному індивідуальному підході до кожного пацієнта, які мають високу протизапальну активність і хондропротекторну дію з одного боку, і максимальну безпеку - з іншого. Мета роботи - вивчити ефективність і безпеку німесуліду та піаскледину у пацієнтів з остеоартритом. Обстежено 30 хворих на остеоартрит у віці від 26-ти до 83-х років (середній вік <$E62,9~symbol С~2,2> років). Серед них було 76,7 % жінок і 23,3 % чоловіків. Тривалість клінічної маніфестації ОА склала 10,6 + 0,78 років. Пацієнти приймали піаскледин (неомилювані сполуки сої та авокадо) протягом 3-х міс. Для швидкого зняття больового синдрому і до настання структурно-модифікуючого ефекта піаскледину, пацієнтам був призначений німесулід протягом 2-х тиж. Зроблено оцінку альгофункціональних індексів Lequesne, WOMAC, динаміки больового синдрому за ВАШ. Оцінено динаміку загальноклінічних, біохімічних і імунологічних (ІL-1beta, NO, IGF-1) показників. Статистичну обробку даних було виконано з використанням пакету статистичних програм Microsoft Exel. Достовірність різниці оцінювали за t-критерієм Стьюдента. Різниця вважалася достовірною за рівня ймовірності <$Eroman p~<<~0,05>. На фоні проведеної терапії, через 3 міс лікування було виявлено статистично достовірне (<$Eroman p~<<~0,001>) зменшення болю, скутості, значне покращання функціонального статусу, оцінюваних за ВАШ, індексами WOMAC, Lequesne. Для швидкого зняття больового синдрому, пацієнтам був призначений німесулід протягом 2-х тиж. Клінічна ефективність німесуліду, в першу чергу, зв'язана в статистично достовірному зниженні плазмових рівнів NO з <$E5,33~symbol С~0,72> до <$E3,19~symbol С~0,34>, а також TNF-gamma з початкового рівня до лікування <$E45,6~symbol С~14,08> до <$E16,26~symbol С~1,6> через 14 днів застосування препарату. Через 3 міс прийому піаскледину виявлено достовірне зниження ключових медіаторів запалення, таких як IL-1beta, NO (<$Eroman p~<<~0,001>) та підвищення IGF-1 (<$Eroman p~<<~0,001>), що має анаболічну дію. Результати дослідження не показали динаміки загальноклінічних показників під час і після лікування. Відзначено статистично достовірне зниження холестерину з <$E5,55~symbol С~0,19> до <$E4,87~symbol С~0,16> (<$Eroman p~<<~0,05>) через 3 міс лікування НС сої та авокадо (неомилювані сполуки сої авокадо). Висновки: в лікуванні остеоартрозу, до настання структурно-модифікуючої дії піаскледину і для швидкого зняття больового синдрому, препаратом вибору є німесулід. Виявлені протизапальні властивості, виражений хондропротекторний ефект, антицитокінова активність визначають високу терапевтичну ефективність піаскледину, що надає змогу рекомендувати його для лікування пацієнтів з остеоартритом. Враховуючи одержані дані, що свідчать про метаболічну нейтральність та про позитивний вплив на ліпідний спектр, НС сої та авокадо можуть застосовуватися у пацієнтів з коморбідною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського