РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000593669<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крамарева О. Г. 
Вплив волемічної підтримки збалансованими кристалоїдними розчинами на показники водно-електролітного балансу у постраждалих з тяжкою черепно-мозковою травмою / О. Г. Крамарева, Л. В. Згржебловська, І. Р. Малиш // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 2. - С. 25-33. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

На кожному з етапів лікування постраждалих з тяжкою ЧМТ важливу роль відіграє волемічна підтримка. Підтримка адекватного волемічного статусу та підтримка необхідної осмолярності плазми крові є ключовими моментами інтенсивної терапії постраждалих з тяжкою ЧМТ. Мета роботи - вивчити динаміку змін показників Na<^>+, K<^>+, Cl<^>-, HCO<^>3-, BE у постраждалих з тяжкою ЧМТ протягом перших 10-ти діб лікування на фоні застосування традиційної стратегії волемічної підтримки у порівнянні з застосуванням волемічної підтримки збалансованими кристалоїдними розчинами. Обстежено 60 постраждалих з тяжкою ЧМТ віком від 18-ти до 65-ти років з рівнем свідомості 5 - 11 балів за шкалою ком Глазго (ШКГ) та тяжкістю стану за шкалою APACHE II - <$E21~symbol С~2,7> балів. Постраждалим у групі контролю (30 хворих) проводилась волемічна підтримка розчином натрію хлориду 0,9 % по загальноприйнятій методиці в дозі 24,1 - 65,4 мл/кг/добу, у групі дослідження (30 хворих) волемічна підтримка проводилась збалансованими кристалоїдними розчинами, корекція набряку мозку в обох групах проводилась розчином натрію хлориду 3 % у дозі 3 - 12 мл/кг/добу. У всіх травмованих моніторувались показники Na<^>+, K<^>+, Cl<^>-, HCO<^>3-, BE впродовж перших 10-ти діб перебування у відділенні інтенсивної терапії. Гіпернатріємія спостерігається впродовж всього терміну лікування у постраждалих з тяжкою ЧМТ у групі контролю і цей показник максимально перевищує референтні значення на 15 %. Впродовж всього терміну лікування у хворих в групі контролю спостерігається знижений на 11,1 - 33,8 % у порівнянні з референтними значеннями вміст калію. У хворих в групі дослідження також спостерігається зниження вмісту калію крові, але різниця з референтними значенням складає максимум 15 % і припадає переважно на перші 3 доби лікування. Вміст хлору у групі контролю підвищений на 17 і 29 % протягом усього періоду дослідження. Вміст хлору в плазмі крові постраждалих з тяжкою ЧМТ в групі дослідження також перевищував референтні значення, але всього на 3 - 14 %. Виявлено зниження буферних основ на першу, 8-му та 9-ту добу лікування на 87, 100, 100 % відповідно у порівнянні з референтними значеннями у групі контролю. В той час як у групі дослідження спостерігається зниження рівня буферних основ крові на 73 % на першу добу лікування, але протягом подальшого періоду лікування рівень буферних основ у травмованих групи дослідження досягав референтних значень. Висновки: застосування збалансованого кристалоїдного розчину для проведення волемічної підтримки у постраждалих з тяжкою ЧМТ надає змогу у більш стислі терміни купувати метаболічний ацидоз та підтримувати показники водно-електролітного стану крові на більш стабільному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського