РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000594167<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мужайло В. 
М. І. Туган-Барановський про соціально-економічну природу прибутку / В. Мужайло // Наук. вісн.. - 2015. - № 10. - С. 151-160. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На підставі проведеного системного аналізу розкрито історичну генезу економічної категорії "прибуток" від самих перших уявлень про його соціально-економічний зміст до сучасних концепцій прибутку. Розглянуто погляди на прибуток не тільки зарубіжних, але і вітчизняних вчених, зокрема, М. І. Туган-Барановського, найбільш відомого серед наукової світової спільноти українського економіста, який розглядав категорію прибутку ("яку всі знають, але розуміють по-різному"), як надзвичайно благодатне підгрунття для обговорення та дискусій. Проведене дослідження наукових напрацювань вченого продемонструвало, що М. І. Туган-Барановський мав власні, оригінальні погляди на прибуток, який, на його думку, не є неоплаченою долею цінності, і не є надлишком цінності, а є долею капіталістів у загальному продукті, розмір якої визначається класовою боротьбою, і що він активно полемізував з деякими висновками марксової теорії прибутку. Викладений матеріал обгрунтовано показує, що великою заслугою М. Туган-Барановського є також і те, що, на його думку, за реальних умов господарювання слід розрізняти прибуток підприємства та прибуток підприємця, тобто власника підприємства. Виходячи з цих позицій, вчений підкреслює необхідність не просто розмірковувати про природу та внутрішній зміст прибутку, але і звертає увагу на методику його розрахунку, механізм визначення чистого прибутку підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53-171

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського