РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000594983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крюков В. Г. 
Відображення міжетнічних відносин на піренейському півострові в арабській географічній писемній традиції IX - X століть / В. Г. Крюков // Наука. Релігія. Суспільство. - 2013. - № 4. - С. 28-35. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Стаття являє собою спробу відбору, систематизації й текстологічного аналізу інформації арабських писемних документів IX - X століть про характер міжетнічних взаємин, що існували на Піренейському півострові протягом доби раннього Середньовіччя. Виявлено, що у повідомленнях про "іспанців", тобто про романізоване тубільне населення королівства іспанських вестготів-тервінгів, яке існувало у названому регіоні до його завоювання арабо-мусульманами у першій половині VIII століття, звертається увага на етнічне походження, релігійні вірування даного етносу, а також на успадкування ним елементів античної культури. З'ясовано, що галісійці, баски та гасконці уявлялися вченим Арабського халіфату IX - X століть як ворожа і грізна військова сила, яка протистояла Кордовському халіфату і проти якої останній змушений був провадити "священну війну".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(473)41-56 + Э29(4ІСП)34-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського