РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000595564<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гороть І. В. 
Особливості ультраструктурної організації і метаболізму реактивних форм кисню та азоту в серцево-судинній системі за постійної дії низьких доз радіації (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.01 / І. В. Гороть; НАМН України, Нац. наук. центр радіац. медицини. - Київ, 2015. - 24, [1] c. - укp.

Визначено радіоіндуковані ефекти в серцево-судинній системі (ССС) за умов тривалої дії низьких доз радіації. На підставі дослідження ультраструктурної організації та метаболізму реактивних форм кисню (РФК) і реактивних форм азоту (РФА) передсердних кардіоміоцитів (КМЦ), ендотелію аорти та ворітної вени мишей лінії ВАLВ/с виявлено особливості структурно-функціональних змін в органах ССС і механізмів розвитку оксидативного та нітрозативного стресу за умов тривалої дії сукупності радіонуклідів чорнобильського викиду та низькоінтенсивного Ƴ-випромінювання в низьких дозах. Показано, що за тривалої дії НДР виникають зміни, серед яких домінуючим є запуск механізмів апоптозу як КМЦ, так і ендотеліальних клітин аорти та ворітної вени. Встановлено, що розвиток оксидативного стресу супроводжується підвищенням активності метаболізму РФК, що відбувається за рахунок активації нуклеатидного та ліпідного генераторів супероксиду. Показано, що за цих умов розвиток нітрозативного стресу відбувається внаслідок активації індуцибельного синтезу NO ферментом iNOS та інгібування конститутивного його синтезу ферментом еNOS. Підкреслено, що високі рівні одночасної генерації супероксиду та NO, зв'язуючись, призводять до утворення токсичного пероксинітриту, який є ініціатором процесу апоптозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.1*716-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського