РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000595607<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибалко А. В. 
Вплив різних режимів офтальмофотостимуляції на функціональний стан серцево-судинної системи : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / А. В. Рибалко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Вивчено реактивності показників центральної гемодинаміки й їх хвильової структури за різних режимів офтальмофотостимуляції. Встановлено, що за короткотривалої зорової депривації та відразу після поновлення нормального рівня освітленості зменшується серцевий викид і зростає рівень кровонаповнення легенів, що обумовлюється зростанням загального периферичного опору судин і супроводжується компенсаторним підвищенням спонтанної барорефлекторної чутливості. У разі офтальмофотостимуляції світлом довжини хвилі 500 нм з частотою 12 і 16 Гц відбувається збільшення потужності хвиль серцевого ритму дуже низької та низької частоти, що свідчить про посилення активності центральних і гуморально-метаболічних впливів, напруження регуляторних механізмів серцево-судинної системи. Під час офтальмостимуляції хвильовими впливами з модуляцією 6 разів за хвилину спостерігали збільшення амплітуди хвиль серцевого ритму в діапазоні 0,04 - 0,15 Гц, зумовлене підвищенням спонтанної барорефлекторної чутливості внаслідок резонансного механізму. Встановлено, що вихідний рівень вегетативного балансу впливає на особливості реактивності діяльності серця у разі імпульсної офтальмофотостимуляції. Зміни показників діяльності серцево-судинної системи у ваготоніків є прогностично позитивними у порівнянні з еутоніками та симпатотоніками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.1-606 + Е70*739.222.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського