РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000595610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулик П. Л. 
Фіскальний потенціал податку на додану вартість в Україні та його реалізація : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / П. Л. Кулик; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2015. - 21 c. - укp.

Поглиблено теоретичні засади визначення й оцінювання фіскального потенціалу ПДВ з подальшим обгрунтуванням практичних напрямів його нарощування та реалізації в Україні. Розкрито сутність фіскального потенціалу ПДВ. Надано визначення фіскального потенціалу, під яким слід розуміти максимально можливу суму надходжень ПДВ за певний період часу, яка може бути мобілізована, а також суму невикористаних можливостей щодо оподаткування цим податком. Запропоновано розширити існуючі методи оцінювання фіскального потенціалу ПДВ на основі методу дослідження витрат фізичних осіб на придбання товарів чи послуг. Сформульовано бачення на формування граничних меж фіскального потенціалу ПДВ та узагальнено чинники, в яких вони формуються. Визначено та систематизовано основні фактори впливу на реалізацію фіскального потенціалу ПДВ. Здійснено спробу оцінювання фіскального потенціалу ПДВ в Україні. Проаналізовано показники, які відображають фіскальну ефективність ПДВ. Встановлено, що фактичні надходження ПДВ в Україні є значно нижчими від можливих потенційних можливостей. Встановлено, що визначення фіскального потенціалу ПДВ значно ускладнюється через наявність тіньової економіки в Україні. Виявлено вплив девіантної поведінки платників та вад адміністрування ПДВ на фіскальний потенціал ПДВ. Запропоновано шляхи подолання негативних тенденцій. Досліджено напрями нарощування фіскального потенціалу ПДВ та рівня його реалізації. Запропоновано запровадити удосконалений механізм справляння ПДВ, застосування якого призведе до зростання ефективності фіскального потенціалу податку. Водночас, обгрунтовано необхідність запровадження соціальної картки для осіб з низьким рівнем доходів, яка давала б можливість застосовувати знижену ставку ПДВ. Запропоновано удосконалити діючий механізм відшкодування ПДВ, що полягає у швидкій та прозорій процедурі повернення ПДВ суб'єктам господарювання. З урахуванням запропонованих механізмів наведено прогнозні показники нарощування фіскального потенціалу ПДВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416692 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського