РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000595759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кагальна М. В. 
Повсякденне життя вчителів УРСР у другій половині 1950-х - першій половині 1960-х рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. В. Кагальна; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

На основі аналізу історіографії, архівних матеріалів, опублікованих документів, періодичних видань та усних джерел здійснено комплексне дослідження повсякденного життя вчителів УРСР у другій половині 1950-х - першій половині 1960-х pp. Проаналізовано динаміку кількісно-якісних показників освітян, їх соціальний, національний та гендерний склад. Звернено увагу на кадрову політику в освітній сфері та забезпечення шкіл УРСР педагогічними працівниками. Вивчено матеріально-побутове становище вчителів. На широкому фактичному матеріалі досліджено розмір заробітної плати і пенсійних виплат освітян. На основі аналізу цін на продовольчі та промислові товари простежено купівельну спроможність педагогів. Висвітлено умови проживання вчителів, забезпечення їх продуктами харчування, паливом, електрикою, земельними ділянками, побутовими та медичними послугами. Простежено вплив політичної та ідеологічної системи на повсякденне життя освітян. З'ясовано їх внесок у формування світогляду населення. Проаналізовано дозвілля вчителів і визначено роль релігії у їх повсякденності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-75 + Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417197 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського