РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596223<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бобрик Н. В. 
Коморбідність у хворих на розсіяний склероз, які мешкають у Волинській області / Н. В. Бобрик // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 4. - С. 83-88. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити поширеність коморбідних станів хворих на розсіяний склероз (PC), які мешкають у Волинській області, порівняно із загальною популяцією та з'ясувати вплив наявності супутніх захворювань на епідеміологічні показники PC. Обстежено 292 пацієнтів з PC. Для порівняння частоти певних коморбідних станів на 100 тис. населення у когорті хворих на PC з такою у загальній популяції Волинської області використовували дані щорічного довідника показників діяльності лікувально-профілактичних закладів Волинської області (2012 - 2013). Найпоширенішими коморбідними станами у хворих на PC у Волинській області є патологія шлунково-кишкового тракту, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, зоб, сечокам'яна хвороба, радикулопатії. До захворювань, частота яких значно перевищує (більше ніж у 5 разів) поширеність у загальній популяції, належать: патологія шлунково-кишкового тракту, сечокам'яна хвороба, радикулопатії, доброякісні новоутворення яєчників, хвороби молочної залози, анкілозувальний спондиліт. Для групи пацієнтів з двома і більше коморбідними станами характерні старший середній вік та пізніший вік дебюту порівняно з тими, хто страждає лише на PC. Установлено, що серед хворих на PC достовірно менше H. pylori-позитивних пацієнтів. Висновки: у пацієнтів з коморбідністю пізніший дебют PC, проте тривалість періоду від появи перших симптомів PC до встановлення діагнозу - менша. Вивчення особливостей коморбідних станів у хворих на PC сприяє їх своєчасному виявленню та покращенню якості наданої медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського