РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596246<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гур'єв С. О. 
Перспективи та основні проблеми впровадження світового досвіду створення відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги в Україні / С. О. Гур'єв, Н. І. Іскра, В. П. Печиборщ, М. М. Михайловський // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 4. - С. 135-144. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - на основі досвіду впровадження в США, Канаді, Великобританії, Австралії, в державах ЄС, а в останні роки і в державах СНД у складі ЛШМД та багатопрофільних лікарень і клінік ВМНЗ-ів відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги (Еmergency Department (ЕD) обгрунтувати доцільність створення цих відділень у лікарнях швидкої медичної допомоги (ЛШМД) та багатопрофільних лікарнях загальнодержавної системи охорони здоров'я України. Для досягнення мети використані результати порівняльного аналізу мережі, структури та результатів госпіталізації пацієнтів в ЛШМДУ та держав з розвиненою ринковою економікою, в закладах у яких працюють відділення - ЕD, які забезпечують надання ЕМД на ранньому госпітальному етапі стаціонарного лікування. В дослідженні використано наукові публікації, матеріали конференцій, матеріали звітів ЛПЗ ф. 20-ти ЛШМД і матеріали доповідей територіальних центрів екстреної медичної допомоги (ЕМД) та медицини катастроф областей щодо госпіталізації травмованих і хворих силами і засобами ЕМД до інших лікарень міст, де є ЛШМД. Під час узагальнення матеріалів застосовано аналітичний метод бібліографічний, системного підходу. В результаті аналізу діяльності ЛШМД та інших лікарень міст, де є ці лікарні, вивчення потреби у наданні ЕМД на ранньому госпітальному етапі запропоновано конкретні заходи щодо покращання цього важливого напрямку діяльності ЕМД системи охорони здоров'я України. Висновки: за умов економічної кризи з проявами глобального бюджетного дефіциту в державі та на фоні реформування системи охорони здоров'я України виникає нагальна необхідність концентрації наявних сил і засобів для організації повномасштабного забезпечення населення країни ЕМД як на догоспітальному так і ранньому госпітальному етапі. Розв'язання проблеми можливе за умови створення відділень ЕМД у багатопрофільних лікарнях і лікарнях інтенсивного лікування з урахуванням потреби населення в ЕМД на госпітальному етапі на базі нині існуючих закладів охорони здоров'я міст України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського