РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596256<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мішалов В. Д. 
Відповідність властивостей довгої трубчастої кістки, що створена із композитних матеріалів, вимогам моделювання різних механічних ушкоджень кісток людини / В. Д. Мішалов, О. Ю. Петрошак, Є. Я. Костенко, Б. В. Михайличенко, О. В. Филипчук, В. Т. Бачинський // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 4. - С. 209-217. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено методологічні підходити щодо створення моделі довгої трубчастої кістки із композитних матеріалів та проведено порівняльний аналіз біофізичних властивостей моделі та самої трубчастої кістки. Матеріалом слугувала компактна кісткова тканина (КТ) стегнової кістки (СК) людини віком від 24-х до 52-х років і модельний матеріал КТ із середньої третини діафіза кістки. Проводили кількісний біохімічний аналіз основних речовин КТ. Одержані дані підлягали статистичній обробці. Мета роботи - створити модель довгої трубчастої кістки із композитних (неорганічних компонентів КТ і штучних полімерних) матеріалів, яка за своїми властивостями відповідала б вимогам моделювання різних механічних ушкоджень кісток людини. Органічна складова КТ є простим, фізично не лінійним матеріалом і руйнується в'язко, а мінеральна складова являє собою пористий матеріал, який підлягає закону деформації і має крихкий характер руйнування. Неоднорідність розподілу за поперечним січенням кістки характеристик механічних властивостей її органічної складової під час розтягнення є результатом неоднорідності кількісного складу біохімічних речовин і геометричних параметрів елементів структури кістки. Зміни з віком руйнуючої деформації та модуля пружності СК неоднорідні та залежать від властивостей органічної складової КТ, яка змінюється лінійно у разі віку людини від 24-х до 52-х років за рахунок зменшення кількісного вмісту кальцію та збільшення оксипроліну в зовнішньому шарі у порівнянні з внутрішнім шаром кістки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського