РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596261<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Богуцька О. Є. 
Результати вивчення гострої токсичності нового лікарського засобу на основі продуктів бджільництва / О. Є. Богуцька, О. І. Тихонов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 4. - С. 244-249. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На кафедрі аптечної технології ліків Національного фармацевтичного університету розроблено субстанцію на основі біомаси трутневого розплоду у формі ліофілізованого порошку. Мета роботи - вивчення гострої токсичності ліофілізованого порошку на білих щурах у разі перорального та внутрішньоочеревинного введення. Визначення гострої токсичності ліофілізованого порошку з трутневого розплоду проводили на білих щурах лінії Вістар у випадку перорального та внутрішньоочеревинного введення за експрес-методом Т. В. Пастушенко і за методикою В. В. Прозоровського. Перорально тваринам вводили водний розчин субстанції в дозах 10 г/кг, 12,5 г/кг і 15 г/кг маси та внутрішньоочеревинно - 2 г/кг, 2,5 г/кг і 5 г/кг. Під час визначення діапазону доз у попередньому експерименті на щурах було встановлено, що LD50 розробленої ліофілізованої субстанції знаходиться в межах 15 г/кг у разі перорального введення лікарського засобу (ЛЗ) і 5 г/кг - за внутрішньоочеревинного. У разі збільшення кількості тварин до 6-ти результати експерименту майже не змінились. Протягом 15-ти днів спостереження за щурами, після введення ЛЗ у максимально великих дозах (15 г/кг перорально та 5 г/кг внутрішньоочеревинно), у деяких тварин з'являлися ознаки помірної інтоксикації, які проходили самостійно вже на другий день експерименту. Висновки: за результатами дослідів встановлено, що субстанція з трутневого розплоду згідно класифікації Сидорова К. К. відноситься до класу практично нетоксичних ЛЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського