РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щеглов Д. В. 
Динамічне спостереження за аневризмами після емболізації артеріовенозних мальформацій головного мозку / Д. В. Щеглов, І. М. Бортнік, О. Є. Свиридюк, С. В. Конотопчик, О. А. Пастушин // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2015. - № 3. - С. 70-78. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати клінічні випадки спонтанного регресу або появи аневризм після ендоваскулярної емболізації артеріовенозних мальформацій (АВМ) головного мозку та поліпшити результати лікування цієї категорії хворих. Представлено аналіз 4 клінічних випадків. Хворі (3 чоловіків та 1 жінка) перебували на лікуванні у ДУ "Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України" у період з 2007 до 2015 р. Вік хворих становив від 16 до 46 років (середній вік - 34 роки). Усіх хворих прооперовано за допомогою ендоваскулярного методу. Емболізацію АВМ проведено за допомогою рідких емболізувальних композицій. Аневризми denovo у двох випадках виключено з кровообігу шляхом імплантації протекційного стенту на рівні аневризми, в одному випадку - за допомогою моноспіральної техніки оклюзії. Через контрольний період (близько 6 міс) проаналізовано результати операцій. Обстеження пацієнтів передбачало збір анамнезу, оцінку неврологічного статусу та застосування методів нейровізуалізації, з яких золотим стандартом є селективна церебральна ангіографія за Сельдингером. У хворої відзначено спонтанний регрес аневризми, у решти пацієнтів - появу утворених denovo аневризм: у двох випадках - на місці аневризмоподібного розширення супракліноїдного відділу внутрішньої сонної артерії, в одному - на аференті (М12 сегмент правої середньої мозкової артерії) тотально виключеної з кровообігу АВМ тім'яної ділянки головного мозку. Спостерігали спонтанний регрес гемодинамічно-залежної аневризми малих розмірів лівої передньої сполучної-передньої мозкової артерії після емболізації АВМ тім'яної ділянки головного мозку, одним з аферентів якої була передня мозкова артерія. Результати ендоваскулярного лікування у всіх випадках - хороші (5 балів за шкалою GlasgowOutcamScale). В одного хворого після оклюзії аневризми мікроспіралями через 6 міс відзначено тотальне виключення її з кровообігу. У 2 хворих після імплантації протекційного стенту заплановано провести контрольну церебральну ангіографію. Висновки: якщо ангіоархітектоніка поєднаної з АВМ аневризми є складною або пов'язана з високим ризиком ускладнень, або аневризма малих розмірів, то можливе виключення мальформації з кровообігу без виключення аневризми. Після усунення патогенетичного чинника виникнення гемодинамічно-залежної аневризми у віддалений період можливий самостійний її регрес без оперативного втручання. Після виключення АВМ з кровообігу необхідно проводити агіографічні обстеження як для контролю за мальформацією, так для виявлення denovo аневризм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського