РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596470<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalchuk M. V. 
Monitoring of transplanted human Mesenchymal Stem Cells from Wharton's Jelly in xenogeneic systems in vivo = Моніторинг трансплантованих мезенхімальних стовбурових клітин Вартонового студня пуповини людини in vivo у ксеногенних системах / M. V. Kovalchuk, N. S. Shuvalova, I. O. Pokholenko, M. V. Dragulyan, T. P. Gulko, O. G. Deryabina, V. A. Kordium // Biopolymers and Cell. - 2015. - 31, № 3. - С. 193-199. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) є ідеальними кандидатами для відновлення тканин та імуномодуляції під час клітинної терапії. Мета роботи - вивчити виживання трансплантованих МСК Вартонових драглів пуповини людини (МСК-ВД) на моделі експериментального остеоартрозу у щурів (введення клітин в колінний суглоб), та дослідити вплив колагенового матриксу на виживання МСК-ВД in vivo. Методи. Виділення і культивування МСК-ВД in vitro. Імунологічне фенотипування мультиплікованих МСК-ВД проведено за допомогою проточної цитофлуорометрії. Збереження трансплантованих клітин вивчали за допомогою ПЛР, що виявляє специфічні для людини послідовності в геномній ДНК, ізольованій з тканин тварин. Використано індивідуальні та вирощені на матриксі МСК-ВД, ПЛР показало, що альфа-сателітна ДНК людини в пошкодженому суглобі у імунокомпетентних травмованих тварин виявлялась за добу. У колагеновому матриксі (в моделі підшкірної імплантації) ДНК людини була виявлена на 5, але не детектувалась на 12 добу. Висновки: за результатами ПЛР МСК-ВД виживали у тварин з остеоартритом протягом нетривалого часу. Колагеновий матрикс збільшував тривалість перебування МСК-ВД у реципієнтів. МСК-ВД можуть розглядатися як перспективне джерело клітин для лікування остеоартриту у людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*336 + Р418.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського