РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596472<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stepanenko A. A. 
Cisplatin treatment of C6 rat glioma in vivo did not influence copy number alterations and growth pattern of tumor-derived resistant cells = Терапія цисплатином клітин С6 гліоми щура in vivo не вплинула на зміни числа копій хромосомних локусів та патерн росту виділених з пухлини резистентних клітин / A. A. Stepanenko, V. P. Baklaushev, Ye. S. Vassetzky, V. V. Dmitrenko // Biopolymers and Cell. - 2015. - 31, № 3. - С. 209-217. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Мета роботи - перевірити, чи впливає терапія цисплатином клітин С6 гліоми щура in vivo на зміни числа копій хромосомних локусів, проліферацію і ефективність формування колоній цисплатин-нечутливими клітинами. Моделювання гліоми було виконано за допомогою внутрішньомозкової стереотаксичної імплантації щурячих клітин гліоми С6 в область смугастого тіла щура. Щурам вводили внутрішньоочеревинно 20 % ДМСО (C6R1) або 5 мг/кг цисплатин (C6R4CIS і C6R5CIS) тричі на тиждень. Після 10-ти ін'єкцій, клітини гліоми було вилучено та поміщено в ростове середовище для подальшого аналізу in vitro. Зміни кількості копій хромосомних локусів було проаналізовано за допомогою порівняльної геномної гібридизації, аналіз проліферації здійснювали прямим підрахунком клітин в гемоцитометрі, а ефективність формування колоній (ЕФК) - шляхом аналізу росту в м'якому агарі. Ніяких суттєвих змін числа копій хромосомних локусів, проліферації та ЕФК між лініями C6R4CIS, C6R5CIS і C6R1 не спостерігалося. Однак C6R5CIS, але не C6R4CIS лінія знизила проліферацію під час порівняння з C6R1. Цікаво, що клітинні лінії C6R4CIS, C6R5CIS і C6R1 мають нижчий рівень проліферації та ЕФК під час порівняння з вихідною батьківською лінією C6. Висновки: незважаючи на численні повідомлення про дестабілізуючий вплив цисплатину на геном і фенотип клітин, терапія цисплатином С6 гліоми щура in vivo не вплинула на геномну стійкість, ЕФК та мало суперечний вплив на проліферацію клітин in vitro. Мікрооточення щурячого мозку потенційно може впливати на ростові характеристики пухлинних клітин гліоми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*445 + Р569.627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського