РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596494<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мєшкова Н. О. 
Цитостатична дія alpha1-адреноблокаторів - похідних хіназоліну / Н. О. Мєшкова, О. В. Міщенко, В. В. Захаренко, Н. І. Шарикіна // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 4/5. - С. 65-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зазначено, що <$Ealpha sub 1>-адреноблокатори хіназолінового ряду увійшли в клінічну практику як гіпотензивні засоби та засоби, що полегшують сечовипускання в разі доброякісних новоутворень передміхурової залози. Надалі було виявлено їх вплив на певні форми пухлинного росту. Мета дослідження - оцінити перспективи пошуку цитостатичних засобів серед похідних хіназоліну. Проведено дослідження цитостатичної дії препаратів хіназолінового ряду (Празозин, Доксазозин), блокаторів <$Ealpha sub 1>-адренорецепторів (родини GPCR) у порівнянні з відомим блокатором активності сигнального шляху EGFR хіназолінового ряду ерлотинібом. Дослідження було проведено на клітинах недрібноклітинного раку легенів людини А549, що культивували у поживному середовищі RPMI-1640 (HyClone, США). Клітини висівали в 96-лунковий планшет у концентрації 2000 клітин на одну лунку. Термін культивації з препаратами (10 мг) - 5 діб. Оцінку цитотоксичної активності препаратів проводили в колориметричному тесті з використанням жовтого барвника (3-(4,5-диметилтіазол-2-іл)-2,5-дифенілтетразолію броміду (МТТ) (Applichem, Німеччина). Показано, що вивчені препарати празозин та доксазозин за цитотоксичною дією (<$Eroman {log (IC sub 50 })~symbol Г~-4>) на лінії недрібноклітинного раку легенів людини (А-549) перевищують чи близькі до ерлотинібу: - 4,8, - 5,34, - 4,4 відповідно. Належність досліджених препаратів і препарату стандарту Ерлотинібу до похідних хіназоліну, близькість їх цитостатичної дії вказує на аналогічні механізми дії на сигнальні шляхи рецепторів сімейства GPCR і EGFR та шляхи впливу на їх трансактивацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського