РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596582<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хвисюк А. Н. 
Оценка риска перелома у пациентов с сахарным диабетом / А. Н. Хвисюк, А. А. Сыкал, В. А. Бабалян, А. В. Кальченко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 35-41. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Цукровий діабет (ЦД) II типу поряд з метаболічними, судинними та неврологічними ускладненнями, порушенням функції органів і систем призводить до зниження мінеральної щільності кісткової тканини і, відповідно, підвищення ризику переломів. Мета роботи - оцінити абсолютний ризик перелому в пацієнток із ЦД II типу, використовуючи моделі алгоритмів FRAX і QFracture, а також провести порівняльний аналіз цих моделей. У дослідження було включено 96 жінок із ЦД II типу (середній вік (<$E63,1~symbol С~0,8>) років, індекс маси тіла (<$E32,3~symbol С~0,49>) кг/м<^>2). За даними анамнезу пацієнток оцінено абсолютний 10-річний ризик перелому з використанням алгоритмізованих систем FRAX і QFracture. Статистичну обробку даних здійснювали за допомогою програм MS Exel та IBM SPSS Ststistics 20. Чутливість і специфічність методів розраховано з використанням ROC-кривих. Виявлено корелятивний зв'язок між показниками FRAX і QFracture для оцінювання 10-річного ризику перелому. Встановлено, що ризик перелому тіл хребців, дистального відділу кісток передпліччя та плечової кістки у пацієнток із ЦД II типу значно вищий у порівнянні з ризиком перелому в ділянці шийки стегнової кістки. У цих жінок показники ризику перелому, одержані з використанням алгоритмізованих систем FRAX і QFracture, перевищували популяційні. На підставі ROC-аналізу, проведеного для вікових груп 50 - 59, 60 - 69 і 70 - 79 років, виявлено високу специфічність і чутливість методів. Висновок: алгоритмізовані системи FRAX і QFracture мають високу діагностичну цінність, надають змогу розрахувати абсолютний ризик переломів і приймати рішення щодо призначення антиостеопорозної терапії. Однак контроль за лікуванням можна здійснювати тільки за допомогою кісткових денситометрів. Перевагою QFracture є оцінювання ризику перелому в період від 1-го до 10-ти років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р458.148.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського