РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Головаха М. Л. 
Анализ результатов применения различных методов фиксации трансплантата при пластике передней крестообразной связки коленного сустава / М. Л. Головаха, В. Орлянский, Р. В. Титарчук, И. А. Засыпко, О. В. Банит, К. П. Бенедетто // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2015. - № 2. - С. 53-59. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Відновлення передньої схрещеної зв'язки (ПСЗ) - одна з найчастіше виконуваних операцій в ортопедичній практиці. Але залишається значною частка незадовільних результатів лікування - від 5 до 25 %. Мета роботи - шляхом аналізу ускладнень, пов'язаних зі способом кріплення кінців трансплантата, визначити найоптимальніший вид їх фіксації. Завдання: вивчити віддалені результати лікування пацієнтів після пластики ПСЗ залежно від типу використаного трансплантата та його фіксації, виділити найчастіше застосовувані способи фіксації трансплантата, проаналізувати ускладнення. Результати відновлення ПСЗ оцінено в 329-ти пацієнтів (291 чоловік, 196 жінок), прооперованих понад 5 років тому (від 5-ти до 12-ти років). Серед них не було спортсменів високого рівня. Хворих розділили на групи за віком: до 20-ти років - 78 осіб, від 21-го до 30-ти - 129, від 31-го до 40-ка - 199, старші 40-ка років - 81. Усі операції виконали 2 досвідчених хірурги, які використовували тільки однопучкову пластику ПСЗ. Стегновий канал формували з антеромедіального доступу. Трансплантати із сухожилля півсухожилкового і тонкого м-язів застосували 329-ти пацієнтам, трансплантат із середньої третини зв'язки наколінка з кістковими блоками - 158-ми. Результати оцінювали на підставі кількісного та якісного аналізу ускладнень після операції, частоти рецидивів, а також за шкалою IKDC. Висновки: результати автопластики ПСЗ не залежать від виду використаного трансплантата та способу його фіксації. Найчастішими ускладненнями виявилися пов'язані з неспроможністю трансплантата рецидиви нестабільності - 8,5 %. Відмічено значний відсоток міграції інтерферувальних гвинтів із полімолочної кислоти (PLLA) - 3,9 %, що призводило до їх видалення. Титанові імплантати "Endobutton" показали стабільні результати і найнижчий рівень ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.54-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського