РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лінник О. О. 
Порушення про- та антиоксидантного балансу в культурі неонатальних кардіоміоцитів щурів при застосуванні доксорубіцину та його корекція куркуміном / О. О. Лінник, Т. І. Древицька, О. О. Гончар, С. А. Чорний, О. М. Ковальов, І. М. Маньковська // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 5. - С. 90-98. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Досліджено вплив доксорубіцину на систему транскрипційного фактора, індукованого гіпоксією (HIF), і про- та антиоксидантний баланс неонатальних кардіоміоцитів за умов застосування доксорубіцину та можливість корекції його порушень куркуміном. Виявлено, що рівень експресії мРНК HIF-1alpha при використанні доксорубіцину в дозі 0,5 мкмоль/мл становив <$E2,9~symbol С~0,8> ум.од., тобто він зменшувався на 20 % вірогідно відносно контролю. Рівень експресії гена-мішені HIF піруватдегідрогенази кінази-1 (PDK-1) також достовірно зменшувався у 4 рази. У разі інкубації культури неонатальних кардіоміоцитів з доксорубіцином кількість живих клітин відносно контролю зменшилася на 50,4 %, а за сумісній дії доксорубіцину і куркуміну відсоток загиблих клітин зменшився на 7,7 у порівнянні з використанням лише доксорубіцину. Доксорубіцинова інтоксикація призводила до значного підвищення в кардіоміоцитах вмісту активних продуктів тіобарбітурової кислоти (ТБК-АП) у 3,6 разу та перекису водню на 64 %. Також знижувалася ферментативна активність марганцевої супероксиддисмутази (Mn-СОД) на 32 %, при цьому активність каталази зростала на 72 % у порівнянні з контролем (<$Eroman P~<<~0,05>). Додавання куркуміну до клітинної культури кардіоміоцитів сприяло підвищенню активності Mn-СОД на 14 %, каталази - на 23 %. При цьому вміст ТБК-АП зріс в 1,4 разу у порівнянні з контролем, а H2O2 підвищився на 20 %. Сумісне застосування доксорубіцину і куркуміну значно знижувало рівень вільнорадикальних процесів на відміну від ефектів додавання самого доксорубіцину: відбувалося зниження вмісту ТБК-АП та H2O2 (на 56,7 та 18,4 % відповідно) у разі зменшення гіперактивації каталази (на 19 %) та зростання активності Mn-СОД (на 35 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського